„Vánoční vystřihovánky s motivy města, kterým jsme dali jméno Hradišťany, sklidily obrovský úspěch.  Za pár dní si je stáhlo z webu města řádově 6000 uživatelů a vystřihovánka se šířila dále i mimo stránky města,“ popsal úspěch adventních vystřihovánek starosta města, Stanislav Blaha.

I nové velikonoční vystřihovánky jsou ve formátu pdf připraveny volně ke stažení na webu města Uherské Hradiště www.mesto-uh.cz a na webu městského informačního centra www.uherske-hradiste.cz.

„Vytisknout se dají na obyčejný bílý nebo barevný papír na jakékoliv domácí tiskárně. Celý komplet je připraven k tisku na 15 listech formátu A4. Pak už jen stačí vystřihovánky vystřihnout a nalepit na okna třeba průsvitnou lepicí páskou,“ prozradila Dagmar Vacková z uherskohradišťské radnice.

Skauti ve Chřibech zasadili v sobotu kus nového lesa
Skauti ve Chřibech zasadili v sobotu kus nového lesa

Vystřihovánky měří 240 cm a mohou být vyskládány do výšky 70 cm. Využít se mohou libovolně jednotlivé části a lze je rozdělit i do více oken.

„Kreativitě se rozhodně nebráníme. Stejně jako u Hradišťan budeme rádi, pokud se vystřihovánky dostanou k co nejvíce lidem, třeba i mimo naše město. Určitě se nebudeme zlobit, pokud někdo stažený soubor přepošle s velikonočním pozdravem svým známým a kamarádům,“ doplnil Blaha.

Vytištěné vystřihovánky lze také zakoupit v Městském informačním centru na Masarykově náměstí. Autorkou vystřihovánek je uherskohradišťská grafička Irena Jandová, která s městem již dříve pracovala na přípravě různých grafických materiálů a je také autorkou již zmiňovaných Hradišťan.