„Já se v této lokalitě pohybuji prakticky každý den a myslím si, že úprava prostranství je určitě vhodná, především bych uvítala něco udělat se stávající kašnou, na kterou se neustále dívám přímo ze své provozovny," sdělila Barbora Halová z kosmetického salonu Cosmeo, který se nachází přímo u stávající kašny na okraji sídliště. I ona by se tak v nejbližších měsících mohla v této lokalitě cítit daleko lépe, jak naznačuje starosta města Uherské Hradiště. „Budeme upravovat komunikace, chodníky i stávající sportovní hřiště, svůj řád obdrží tamější parkovací místa a nevynecháme ani vegetační úpravy. Co bude nejspíš veřejností velmi vítáno, bude 25 nových kusů veřejného osvětlení a také obměna stávající kašny, jejíž stav je často kritizován. Na jejím místě vyroste kašna nová, menší a modernější," prozradil některé ze zamýšlených kroků starosta Květoslav Tichavský. Hlavními důvody k těmto krokům je prý především skutečnost, že jsou průběžně opravovány bytové domy v této lokalitě, a tak stávající veřejná prostranství sídliště v porovnání s nimi, ale i v kontrastu s blízkým velmi moderním areálem bývalých kasáren působí již velmi zastaralým dojmem. „Postupně se snažíme zkrášlit všechna sídliště, nyní je na řadě právě lokalita Na Rybníku," zdůvodnil tento krok starosta města.

Chystané kroky, jak se zdá, jsou vítány i lidmi, kteří na sídlišti bydlí, nicméně možná i díky jejich místní znalosti jsou někteří spíš zdrženliví. „Já jsem původně bydlel na hájence, takže určitě přivítám jakoukoliv zeleň v této lokalitě. Během dne je to tady pěkné klidné místo, ale večer se tu schází hodně mladých, kteří tu i popíjí, a v blízkosti jsou navíc i nějaké hospody, proto se obávám, aby vůbec ty případné úpravy nějaký čas vydržely nepoškozené," vyslovil své obavy Eduard Valentík bydlící v samém centru sídliště Na Rybníku.

Rada města Uherské Hradiště u tohoto projektu schválila podání žádosti o dotaci z fondů Evropské unie. Celkové náklady jsou vyčísleny na částku 11 820 690 korun, z toho 85 procent pokryje dotace, zbývající částka půjde z rozpočtu města Uherské Hradiště. Práce v terénu by se měly uskutečnit od července do září 2014.

Sídliště Na Rybníku v městské části Uherského Hradiště Mařaticích je součástí sídelní jednotky Dukla, ve které žije trvale zhruba 700 obyvatel. Bytové domy v této lokalitě pochází z počátku 70. let minulého století.