Nový speciál tak na dva měsíce doplní základní sortiment Jarošovského pivovaru s desítkou, jedenáctkou Jurou, dvanáctkou ležákem a čtrnáctkou Šohajem. Poprvé jej přitom mohli konzumenti ochutnat právě na hradišťském Masarykově náměstí v sobotu 4. června, kde se kromě toho jarošovského představily ještě další čtyři menší pivovary.

„Minulý rok mě akce minula, protože jsem byl v zahraničí, nicméně tentokrát jsem si ji nenechal ujít a musím říct, že mi zatím je po chuti. Vyzkoušeli jsme jarošovskou desítku a desítku od Maxmiliána a zatím vede pivo z Hradiště. Určitě ale ochutnám ještě tu novou třináctku. Sám jsem byl v Americe, takže alespoň porovnám, jak se jim pivo podařilo,“ nechal se mezi jednotlivými půllitry na chvíli vyrušit sedmadvacetiletý hradišťan Michal Polášek.

Spotřebu piva tak brzdilo pouze počasí, které bylo pro piváky možná až příliš příznivé. „Zatím si dávám jednom desítky a pomaličku. Nejsem si jistý, co by se mnou víc půllitrů na slunci udělalo. Abych domů nešel po čtyřech,“ vysvětloval další návštěvník festivalu, sedmadvacetiletý staroměšťan Jan Maňásek.

Mimo Maxmiliána z Koměříže, zlínského Švece, Znojemského pivovaru a Jarošovského pivovaru zajišťoval návštěvníkům zábavu ještě herec Slováckého divadla David Vaculík coby moderátor celého dne. Na pódiu se sním vystřídalo i několik kapel v čele s Cimbálovou muzikou Harafica či hardrockovou kapelou Chaos In Head. „Návštěvníci si zde mohli ještě vyzkoušet různé soutěže v pivních štafetách, pití malého piva brčkem a podobně. O zábavu tak rozhodně nebyla nouze,“ dodal Miroslav Harašta.