Na „pořadu dne“ bude několik prioritních akcí, mezi kterými kraluje dokončení rekonstrukce kina Hvězda (37,9 milionů korun) a zahájení rekonstrukce objektu bývalé jezuitské koleje – domu služeb (76,9 milionu korun) a pokračování oprav prodejny Hradišťanka (33, 2 milionu korun) . „Plánujeme také opravy na náměstí Republiky a výstavbu parkovacích ploch v ulicích Mánesova a Maršála Malinovského. Tyto investice se vyšplhají na 25 milionů korun,“ podotkl starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský (ODS). V plánu figurují i rekonstrukce vnitrobloku ulic Tůně a Dukelských hrdinů za 6,8 milionů korun.

Opoziční zastupitel Antonín Seďa (ČSSD) si ale myslí, že by město v investičních akcích mělo upřednostnit jiné projekty. „Jedná se hlavně o rozšíření a zdokonalení infrastruktury na ulici Sokolovská. Tamní komunikace je nadmíru vytížená. Navíc je hodně úzká a nevyhovuje předpisům,“ míní Seďa. Ten tvrdí, že by uvítal, kdyby se ulice Sokolovská rozšířila a vznikl pod ní podchod. Také se domnívá, že by město mělo více zapracovat na výstavbě nových parkovacích ploch.

Oslovení obyvatelé města by nejvíce uvítali změnu podoby bývalé hradišťské věznice. „Město postupem let získalo velmi hezkou podobu. Také máme novou turistickou atrakci v podobě aquaparku. Ovšem lidé, kteří přijedou do města nejdříve spatří starou, zanedbanou věznici. Ta pak kazí jejich výsledný pocit z města,“ podotkl hradišťák Jiří Romanovský.

Hradišťští radní nezaháleli ani v minulém roce. Mezi největší investice loňského roku patří dokončení stavby Aquaparku (250 milionů korun,), oprava domu č. 174 v Hradební ulici, ve kterém vznikla nová služebna městské policie a veřejné toalety (14,5 milionu korun), či rekonstrukce Zeleného náměstí v objektu bývalých kasáren (10,2 milionu korun) a některé další.

V příštím díle Rozpočtového seriálu si přečtete o Uherském Brodě