„Když jsme se dozvěděli o tom, jaké kalamitě střední Morava čelí, okamžitě jsme začali zjišťovat, kdo naši pomoc potřebuje nejvíce. Rozhodli jsme se pro Základní a Mateřskou školu v Troubkách, která přišla prakticky o veškeré vybavení a k vůli vodě musela přerušit provoz,“ vysvětlila výkonná manažerka Nadace Děti-kultura-sport Gabriela Jelínková.

Finanční pomoc ve výši sto tisíc korun byla použita na nákup nového nábytku do dvou oddělení družiny. „Díky pomoci ze strany Nadace Děti-kultura-sport naše děti získají dvanáct nových stolů, čtyřicet židlí, skříňky na odkládání učebních pomůcek, police, a zásuvky. Jsme vděční nadaci, ale také všem ostatním lidem, kteří nám pomohli. Teď už jen doufáme, že nám bude přát počasí. Ve sklepě máme totiž stále ještě metr vody a bojujeme s plísněmi,“ poznamenala řekla ředitelka Základní a Mateřské školy v Troubkách Jitka Pěchová.

Některé rodiny z Troubek přišly kvůli divoké vodě prakticky o všechno. Nadace Děti-kultura-sport proto navíc pro tamní děti uspořádala sbírku hraček. Základní a Mateřskou školu v Troubkách navštěvuje celkem 200 dětí. Voda obec pustošila 17. května. V objektu místní Základní a Mateřské školy se během několika hodin objevilo metr a půl vody. Živel zničil celé přízemí mateřské školy, školní družinu i jídelnu.