Snídaně v trávě – spolu a férově vypukla úderem desáté hodiny v příjemném místě k setkání, snadno dostupném dětem i dospělým, a to v Zahradě lišky Bystroušky, která byla veřejnosti zpřístupněna v srpnu 2016.

„Fair trade je způsob obchodu, který dává příležitost zemědělcům a řemeslníkům z rozvojových zemí uživit se vlastní prací. Je jim zajištěna minimální výkupní cena, která kryje náklady produkce a důstojného života,“ uvedla Lenka Pavelčíková, vedoucí přírodovědného oddělení DDM Šikula.

Ti, kdo neváhali přijít posnídat do trávy, si s sebou z domu přinesli napečené buchty z fairtradového kakaa, biomouky či cukru, obloženou housku či chleba, na nějž si namazali máslo, marmeládu nebo med od včelaře z vesnice. Hostitelé je počastovali fair trade čajem, kávou a jinými dobrotami. Účastníci snídaně vyjádřili svůj zájem o pěstitele, jejichž plodiny se dostávají na náš stůl.

„V České republice dnes snídalo na 172 místech 8100 lidí, což je o tři sta více než v loňském roce,“ informovala Slovácký deník Gabriela Štěpánková pro komunikace s médii z organizace NaZemi.