V Uherském Hradišti se zpívání uskutečnilo pojedenácté, tradičně před kavárnou Jiné Café v podání pěveckého sboru ZUŠ Slovácko, vedeného učitelkou Lenkou Frantovou. Večer moderoval herec a učitel zpěvu David Macháček.

„Oproti minulým letům začalo letos zpívání o půl hodiny dřív. Žáci ZUŠ Slovácko představili navíc něco ze svého vlastního repertoáru,“ poznamenala mluvčí školy Iva Kučerová.

Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje?
Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje? Hlasujte pro krajského šampiona

V 18 hodin pak přišly na řadu známé vánoční koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Rolničky, Pásli ovce Valaši a nakonec píseň Veselé Vánoce. Program ZUŠ Slovácko s vánoční tematikou pokračoval až do 18.30 hodin.

Na Slovácku se zpívalo také například v Uherském Brodě, Dolním Němčí, Bánově, ve Strání, v Pitíně, Hostětíně v Šumicích, Kunovicích, Podolí v Mistřicích i Nedachlebicích.

Koledy se zpívají i v zahraničí

Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celé naší země a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku nebo Turecku.

„Koledy se dokonce rozezněly i v hlavním městě Kataru,“ prozradila marketingová ředitelka Deníku Jitka Peroutková.

A jak se zpívaly koledy u vás? Zašlete nám fotografie z vaší obce pomocí tohoto formuláře. Rádi je zveřejníme.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Vánoce banner 610x303Vánoce banner 610x303Zdroj: Redakce