„Oprava stála zhruba devět milionů korun. Původní nájemníci se již do objektu nevrátí, dostali totiž nové ubytování. Novými nájemníky se stanou lidé, kteří nás se svými nabídkami osloví, a to formou takzvané obálkové metody. Znamená to, že uchazeči o získání předplacené nájemní smlouvy předají městu své nabídky formou nabídky v obálce. Radní pak vyberou nejzajímavější z nich,“ upřesnila Petra Vaďurová Zemčíková, mluvčí Městského úřadu v Uherském Hradišti.

Lidé, kteří řadu let čekají na vytoužené bydlení v městském pořadníku, si ale o bydlení v rekonstruovaném objektu mohou nechat jen zdát.
„Lidé z pořadníku nebudou v případě rozhodování o nájemnících domu na Otakarově ulici nijak zvýhodněni,“ uvedl na tiskové konferenci města Libor Karásek, starosta Uherského Hradiště.

Osloveným obyvatelům města se podobné zacházení s bytovým fondem příliš nelíbí. „Chápu, že si město může dělat se svým majetkem co uzná za vhodné, určitě by ale nebylo od věci, alespoň několik bytů vyčlenit pro mladé rodiny s dětmi, které se poctivě přihlásily do pořadníku a na byty čekají třeba dlouhou řadu let,“ myslí si čtyřiadvacetiletá Pavla Machalová z Uherského Hradiště.

V bytovém domě, který pochází z počátku dvacátého století a před rekonstrukcí se v něm topilo výhradně tuhými palivy, se nachází celkem jedenáct bytů ve velikosti 0 + 1 až 3+1.

„Zájem o bydlení v Otakarově ulici projevili mimo jiné i pedagogové vysokých škol působících v Uherském Hradišti,“ upřesnil starosta. Náročná rekonstrukce skončí podle radních za dva až čtyři týdny.