Tomu už letos bude chybět okolo milionu korun, jejichž dodání zastupitelé Hradiště spěšně schvalovali na prosincovém zasedání. Není však jisté, kde se najdou peníze pro fungování Parku Rochus do budoucna. Přerušení jeho činnosti by navíc mohlo vyústit ve vracení mnohamilionových dotací.

„V současnosti máme především jeden projekt, který vyžaduje fungování Parku Rochus ještě další dva roky. Pokud by se finance na toto období nenašly v rozpočtu města, reálně by hrozilo vracení části dotace. Ta přitom činila něco okolo pětadvaceti milionů korun,“ vysvětlil ředitel Parku Rochus Jan Blahůšek.

Opoziční zastupitelé v čele s Františkem Elfmarkem (Piráti) proto navrhli přijmout usnesení, které zavazuje radu města předložit dlouhodobý plán financování celého areálu do února příštího roku. To bylo navzdory nesouhlasu části koaličních partnerů přijato. „Myslím, že každého zajímá, kde se najdou peníze na financování Parku Rochus a na kolik vyjde jeho provoz,“ nechal se slyšet Tomáš Janča (ANO 2011).

Narážel tím na fakt, že se doposud podílelo na fungování areálu samotné město se skupinou SYNOT rovným dílem, tedy každý zhruba dvěma a půl miliony korun za poslední rok. Právě ty budou chybět nejenom v příštích letech, ale už i v letošním rozpočtu. „Do budoucna budeme muset nalézt cestu, jak stlačit současné náklady areálu na únosnou míru pro Hradiště. Částka pěti milionů korun není dále reálná,“ dodal starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.