„Nerad bych tuto situaci blíže komentoval. Pravdou je, že jsme měli ústní dohodu stvrzenou džentlmenským podáním ruky. Po několika týdnech nám ale majitelé řekli, že dostali finančně výhodnější nabídku,“ řekl evidentně rozmrzelý Stanislav Blaha, místostarosta Městského úřadu v Uherském Hradišti. Podle jeho slov existují informace o tom, že za nepovedenou transakcí stojí místní realitní kancelář.

Uvažujeme o výhodnějším prodeji

„S kolegy jsme se shodli na tom, že na přetahovanou o peníze nepřistoupíme,“ dodal Blaha. Radní měli v úmyslu přestěhovat některá svá pracoviště z budovy okresního soudu do objektu sousedícího vedle městského úřadu. Jedna ze spolumajitelů zmíněného domu tvrdí, že odstoupení od dohody nepovažuje za nemorální. „Od města jsme dostali návrh kupní smlouvy. Pokud někdo nabídl víc, nevidím nic špatného na tom, že o výhodnějším prodeji uvažujeme,“ podotkla Miroslava Mazánková, spolumajitelka domu.

Stávající situace vyhovuje i některým podnikatelům působícím v domě. Hrozilo jim totiž stěhování. „Město mi nabídlo možnosti, kam prodejnu přestěhovat. Pro mě ale žádná z nabízených alternativ nebyla akceptovatelná. Domnívám se, že by přestěhování mohlo vést k mému krachu,“ komentovala záměr zástupců města Jana Šedová, majitelka zlatnictví.