Především kvůli úzké cestě, která nabízí pouze jeden pruh. Řidiči se sice snaží průjezd urychlit a za přihmouření očí strážců zákona zastavují ve dvou pruzích, když však v tomto místě jede kamion či autobus, vznikají zácpy. V dohledné době se však má situace u hlavní křižovatky vyřešit k lepšímu.

„To místo je hodně problematické. Vždy dávám velký pozor, abych se vedle stojícím autům vyhnul a o některé z nich nezavadil. Pokud se tam objeví řidič, který situaci příliš nezná a zastaví uprostřed silnice, stává se pro dopravu docela velkou komplikací. Jsem proto vděčný, že se cesta brzy rozšíří," poznamenal Petr Kukla.

Opravy křižovatky začnou v polovině příštího týdne. „V těchto dnech probíhají přípravné práce nezbytné pro úpravu přeložek a další infrastruktury," avizoval zahájení největší investiční akce letošního roku v Uherském Hradišti mluvčí radnice Jan Pášma.

Stavba, která bude stát celkem 62 milionů korun, skončí na konci září letošního roku. Hradišťský městský úřad do ní investuje zhruba 21 milionů korun, zbytek financuje Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) a Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR).

„Z radniční pokladny opravíme napojení cesty na ulice Štefánikova, Dvořákova a Dukelských hrdinů. Zainvestujeme mimo jiné také opravu chodníků a cyklostezek, přeložky inženýrských sítí, opravy veřejného osvětlení a světelné signalizace," vypočítal Jan Pášma.

Nejvýraznějším výsledkem prací, na které už řadu let čekají tisíce řidičů, bude především rozšíření silnice v blízkosti hlavní městské křižovatky.

„Ve směru od Kunovic do Starého Města bude silnice rozšířena o jeden samostatný jízdní pruh a ostrůvek. Ve směru od Kunovic bude pruh pro odbočení doleva do centra města. Jeden pruh bude přímý a další přímý s odbočením vpravo do Jarošova," vysvětlil místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Ten doplnil, že opravy se dočká i část silnice ve směru od Starého Města, kde bude přímý jízdní pruh s odbočením doprava, do centra města, a také další přímý pruh. Na cestě přibude třetí jízdní pruh, který umožní řidičům odbočení doleva na Jarošov.

Změny doznají i ulice Sokolovská a Všehrdova. Ve směru od Mařatic bude ulice Sokolovská rozšířena od ulice Štefánikovy až po křižovatku o jeden samostatný jízdní pruh s odbočením doleva směrem na Kunovice. Na ulici Všehrdově se pak změní celá koncepce vozovky a přibude na ní jízdní pruh pro cyklisty ve směru od křižovatky do centra města.

Výsledkem by měl být plynulejší průjezd Hradištěm. Jen pro nejbližší měsíce se řidiči musí obrnit trpělivostí. „Práce se sice budou konat za provozu, stavba ale bude spojená s množstvím dopravních omezení," uvedl Pášma.