Město tak reaguje na zvýšení cen za ukládání jedné tuny odpadu na skládce, které musí obce platit státu. Včera o tom informoval místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský.

Tamní radnice vynaloží na zpracování a odvoz odpadů ročně miliony. „Jen náklady na tříděný odpad a sanace černých skládek činí okolo dvou milionů korun ročně,“ prozradil Tichavský.

I přes zvyšující se náklady radnice stále nevyužila možnosti maximální výše poplatku za svoz komunálního odpadu, který je ze zákona 500 korun ročně na osobu. Uherskohradišťští obyvatelé jsou tak na tom zatím lépe než například lidé ve Zlíně či Kroměříži, kde radnice vybírají 500 korun, v Hodoníně, Vyškově či Otrokovicích zaplatí lidé 480 korun ročně.

Obyvatelé Uherského Hradiště dlužili radnici za odvoz komunálního odpadu k 1. srpnu 2,47 milionu korun. K tomuto datu jej nezaplatilo celkem 1467 domácností.

V případě, že lidé neuhradí poplatek do posledního října, radnice požadovanou částku zvýší o 100 procent, pokud ani tento krok nedonutí dlužníka částku městskému úřadu uhradit, případem se začne ihned zabývat exekutorská kancelář.