S jejím prodejem má město vážné problémy. „Ať tam někdo zbuduje azylový dům, nebo levnou ubytovnu. Myslím si, že v dnešní době by řada studentů takové bydlení blízko centra města velmi uvítalo. Vždyť tady sídlí řada středních škol a učilišť," podotkl Radovan Řehák z Uherského Hradiště.

V rozlehlé, dvoupodlažní budově, ke které náleží ještě další objekt, ještě zhruba před rokem fungovala soukromá škola Čtyřlístek. Ta se však přestěhovala do jedné z opravených budov bývalých hradišťských kasáren a dům, který je v majetku města, tak zůstal nevyužitý. Vedení Uherského Hradiště se netají tím, že nestojí o pronajmutí objektu, ale o jeho prodej. Vždyť jen nezbytné občasné vyhřívání objektu, takzvané temperování, stojí město ročně zhruba 37 tisíc korun.

Zájemce však stále nemůže najít, a radnici tak utíkají cenné prostředky, které by mohla prodejem získat. Místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha podotkl, že by jeho ideálním představám vyhovovalo, kdyby v domě někdejší vojenské správy vznikly například byty. „Stále věřím, že po složité době, kdy ceny nemovitostí se pohybovaly na velmi nízkých cenových hladinách, se opět dostávají do normálu a že se zájemce na koupi domu najde," podotkl Stanislav Blaha. O tom, že by vedení radnice přestavělo dům na vlastní náklady, se prý zatím neuvažuje. „Pokud by se dům nedařilo do několika let prodat, pak bychom se museli touto variantou zabývat. Ovšem přestavba by byla nesmírně složitá a nákladná, protože dům je dispozičně hodně členitý. Zřejmě by v takovém případě byla teoreticky levnější varianta postavit tam zcela nový dům," dodal místostarosta Stanislav Blaha (ODS).

„Problém je i v tom, že případný zájemce bude muset budovu zásadním způsobem opravit. A tato oprava určitě nebude levná," konstatoval nad problémem bývalé vojenské správy opoziční zastupitel města Antonín Seďa (ČSSD).

Na prodej je také rekreační chata na Vyškovci, která je rovněž majetkem města Uherské Hradiště. Chatu ale průběžně využívají zaměstnanci hradišťského městského úřadu. Náklady na její údržbu stojí město ročně padesát tisíc korun.

Naopak úspěšní byli zástupci města při řešení dlouhodobého problému při obsazení jiného městského domu číslo 123, který se nachází na Mariánském náměstí. Spodní část budovy sice využívá cestovní agentura a umělecká galerie, řadu let se však nedařilo pronajmout páté patro objektu. „Zhruba v roce 1994 jsem velkou část domu zrekonstruoval a naše kanceláře byly i v pátém patře. Postupně jsme ale naše aktivity přemístili do přízemí a o horní kanceláře přestal být zájem. Důvodem tohoto nezájmu je zřejmě fakt, že do pátého patra nevede výtah," poznamenal před časem majitel cestovní agentury, sídlící v domě čp. 123 Stanislav Mikula.

Problém s pronájmem těchto prostor, který trval od roku od roku 1996 se městu aktuálně podařilo alespoň částečně vyřešit. V současné době tam město pronajímá tři místnosti z celkových šesti. „Aktuálně je pronajata většina patra, bohužel ne celé. Volné zbývají tři místnosti. Nabídku město opakovaně zveřejňuje," sdělil mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Další budova, pro kterou se městu nedaří najít využití, je také nebytový prostor v třetím nadzemním podlaží domu v Růžové ulici, kde v minulosti sídlil azylový dům pro muže. Hradišťská radnice naopak v poslední době uspěla při shánění zájemce na pronájem prostorů bývalé studovny Univerzity Tomáš Bati v areálu bývalých kasáren. Před podpisem je smlouva na pronájem dalších nebytových prostorů v domě č.p. 46 na Mariánském náměstí, a nájemce má i kavárna na Jezuitské koleji. „Objevil se také zájemce na pronájem nebytových prostor v Prostřední ulici 130, kde kdysi býval disko klub. Tento záměr je však teprve ve stadiu projednávání," upřesnil mluvčí radnice Jan Pášma. 

Městské domy v majetku radnice v Uherském Hradišti určené k prodeji:

Dům na Janáčkově ulici 611 (bytový dům se třemi byty)

Objekt bývalé vojenské správy Tyršovo náměstí)

Rekreační chata Vyškovec