„Lůžková část je nyní ve třetím patře, kde dříve bývalo urologické oddělení. Ambulance je ve druhém patře, v prostorách někdejší ambulantní části plicního oddělení, které se nyní nachází v přízemí 14. budovy,” sdělil technický náměstek ředitele nemocnice Pavel Lečbych.

Současně se stěhováním se sloučila oddělení jednotky intezivní péče (JIP), neurologie a interny, která jsou umístěna v budově interního oddělení. „Je to výhodné i pro pacienty. Pokud rychlá záchranná služba přiveze akutního pacienta, lékaři na místě rozhodnou, na kterou JIP ho umístí, zda zůstane na koronární jednotce, nebo na nervové. Odpadne tak jeho další převážení z jednoho pavilonu na druhý,” dodal náměstek.

Při stěhování neurologického pavilonu se uvolní prostory k rekonstrukci a přístavbě pro nové porodnicko-–gynekologické oddělení. „V nejbližších dnech začne soutěž na výběr dodavatele stavby a zájemci budou chtít vidět uvolněné prostory a znát místo rekonstrukce,” poznamenal Lečbych.

Rekonstrukcí a přístavbou budovy neurologie se stěhování porodnice o rok urychlí. V přístavbě vzniknou provozně náročnější části se zákrokovými, porodními a operačními sály. V rekonstruované části se budou nacházet lůžkové jednotky.