Posledních dvacet let je neobydlený a chátrá bez užitku.

Novým majitelem je uherskohradišťská společnost Monteco. Její zástupce Ivo Mitáček prozatím netuší, jak s objektem naloží. Záměry společnosti existují podle něj jen v teoretické rovině. „Část objektu by mohl sloužit jako ubytovna nebo levnější hotel. Domnívám se totiž, že podobná služba v Uherském Hradišti výrazně chybí,“ poodhalil plány zástupce společnosti Mitáček. Objekt nyní obepíná lešení. „Majitel tam konstrukci umístil z důvodu prací, které mají zajistit bezpečnost provozu kolem budovy,“ uvedla mluvčí hradišťské radnice Petra Vaďurová Zemčíková.

Dosavadním majitelem domu byl kunovický podnikatel Jaroslav Novotný. Objekt koupil v dražbě, údajně za 800 tisíc korun. Jeho záměrem bylo ruinu přestavět na multifunkční budovu s kancelářemi, restaurací a obchody. Jeho záměry ale narazily na nevyřešená vlastnická práva Českých drah.

Tuzemskému železničnímu dopravci totiž patří pozemek, na kterém dům stojí. Podobné potíže však už novému majiteli objektu nehrozí. „Pozemek, na kterém dům stojí, je sice majetkem Českých drah, ale nyní je pronajatý společnosti Monteco, a to i s možností pozdějšího odprodeje parcely,“ informovala Markéta Krausová z tiskového oddělení Českých drah.