Společnost totiž žádá v současnosti město o prodloužení lhůty pro dostavbu bytových jednotek, která končí na začátku roku 2020.

Zastupitel Jan Zapletal (Nestraníci) proto vyzval vedení města, aby prodloužení výstavby podmínilo odkupem pozemků od firmy, kde mají v budoucnu stát další bytové domy A3 a A4.

„Navrhuji, aby se výměnou za prodloužení smlouvy začalo jednat o odkupu pozemků, které jsou dnes určeny pro další vybudování bytovek. Město by naopak na jejich místě mělo vybudovat klidovou zónu, kterou už tak hustá zástavba potřebuje,“ vysvětlil svůj záměr Jan Zapletal.

Sídliště Štěpnice. Ilustrační foto.
Sehnat byt v Uherském Hradišti je kumšt

Hradiště doposud o nové žádosti firmy MANAG jedná. Na konkrétní závěry si tak nejenom Jan Zapletal, ale i obyvatelé Štěpnic, popřípadě budoucí zájemci o koupi bytů budou muset počkat.

„Důvodem průtahů jsou opakovaná odvolání proti projektům. Aktuálně se věcí zabývala Komise pro nakládání s majetkem města,“ reagoval mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Podle jeho slov jsou však naplánované rekreační zóny dostatečně velké.

„Pokud by v rámci zmíněného obytného souboru vznikl ucelený veřejný a respirační prostor s dětským hřištěm velikosti cca patnáct set metrů čtverečních, se kterým projekt počítal v závěrečné etapě výstavby, mohlo by to být z našeho pohledu považováno pro tuto oblast za dostačující. V blízkosti Štěpnic jsou rozsáhlejší klidové a rekreační zóny Kunovský les a nábřeží řeky Moravy,“ sdělil Jan Pášma s tím, že se nicméně nejedná o závěrečný verdikt k návrhu Jana Zapletala a celou záležitostí se bude zabývat ještě rada města.

Ilustrační foto.
Patnáct let čekají na vlastní byty. Zatím stále marně

Co konkrétně stojí za žádostí firmy MANAG nechce společnost podle Pavla Malého z managmentu developera komentovat.

Rekapitulaci dosud vystavěných objektů a domů chystaných k výstavbě tak poskytl alespoň Petr Zubíček z realitní kanceláře ZVONEK mající prodej bytů na starost.

„V současnosti jsou postaveny bloky A1, A2, B1 a dvojblok B2-B3. Máme také vydáno územní rozhodnutí v červnu tohoto roku na druhou etapu výstavby, což zahrnuje domy B4-B6, B7-B9 a B10-B11,“ upřesnil.

Dokončení výstavby trojbloku B4-B6 se přitom plánuje na konec roku 2019.

„Realizace dalších domů bude záviset na poptávce, ačkoliv podle dnešní situace lze předpokládat, že bude vysoká i nadále,“ dodal Petr Zubíček.

Po požáru ve staroměstském Colorlaku musel pro jednoho těžce popáleného zaměstnance přiletět vrtulník. Samotné plameny se pak podařilo hasičům do půl hodiny zkrotit.
Zemřela žena popálená při požáru v Colorlaku

Výstavba bytových domů firmou MANAG ve Štěpnicích je přitom dlouhodobě kritizována.

S nelibostí některých opozičních zastupitelů Uherského Hradiště se setkala například už změna kupní smlouvy v roce 2014, díky níž se vypustila podmínka, aby developer musel na vlastní náklady vybudovat velkokapacitní parkoviště.

Dlouhodobě jsou také kritizovány ústupky města z původně schváleného projektu, kdy se postupně navyšoval povolený počet bytových jednotek či výška bytových domů.