Nucené uzavření biografu, které si vynutila právě instalace nového vybavení, ukončí čtvrteční slavnostní projekce filmu Edith Piaf, který bude v srdci Slovácka vidět v celostátní předpremiéře. Snímek si diváci vychutnají prostřednictvím ozvučení Dolby Digital Surround Ex 6.1. „Jedná se patrně o nejmodernější zvukový systém, na který můžete v českých kinosálech narazit,“ pochvaloval novinku David Huspenina, pracovník Městských kin Uherské Hradiště.

Vybavení kina Hvězda v hodnotě sedmi set padesáti tisíc korun je podle slov ředitele uherskohradišťských kin Josefa Korvase součástí příprav na oslavy čtyřicátého výročí kina. Inovace se také stala součástí příprav na letošní ročník Letní filmové školy.

„Jsme rádi, že se nám podařilo získat pro tento projekt podporu města a Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie. Tyto subjekty nám přispěly stejným dílem,“ upřesnil Korvas.

Rekonstrukce a změny se však nedotýkají jenom kamenného kina, ale po letech přibude další promítací plátno pod širou oblohou. Vedle hradišťského Kolejního nádvoří se letos bude promítat také ve Smetanových sadech. V parku se má jednat o otevřené projekce za dobrovolné vstupné.