Zatímco v případě inzerce v běžných periodách museli za tuto službu lidé platit, radnice poskytuje servis zdarma.

Město tak vychází z dlouholetých zkušeností. "Téměř vždy se najde někdo, kdo nechce byt od města odkoupit a marně pak inzeroval a hledal zájemce v opačné situaci. Teď mají možnost využít další databáze," podotkl Blaha.

Zájemci se mohou zaregistrovat přímo na internetových stránkách města či přinést vyplněný formulář na odbor správy majetku města. Pracovníci jej pak do systému zaregistrují.

Uherskohradišťská radnice nabízí k prodeji 481 bytů, koupit je mohou současní nájemníci. Peníze z prodeje chce radnice použít především na rekonstrukce bytů, jež v majetku města zůstanou i nadále. Naopak u 717 bytů s prodejem nepočítá. Navržená cena za čtvereční metr bytové plochy bude začínat na 3300 korunách. Do prodejní ceny se promítnou také náklady na opravy, které město u jednotlivých domů provedlo v posledních pěti letech.

Bytů se zbavují i další města ve Zlínském kraji, jako důvod uvádějí často nedostatek peněz na opravy a údržbu bytových domů. Například Zlín vlastnil v roce 1992 zhruba 10.500 bytů, nyní jich má asi 3100. Byty prodávají i menší města. Například v Hluku na Uherskohradišťsku nyní městu patří z původních 88 bytů jen čtyři.