Dílo, znázorňující historickou tvrz, však městu stále nedodal. Z vyjádření zdroje blízkého městskému úřadu mu přitom radnice za každý den zpoždění účtuje tučné penále, které je už v celkové výši srovnatelné s cenou díla. „V tomto případě se penále pohybují řádově v tisícikorunách, přesnou výši ale neznáme, věc stále není u konce,“ nechala se slyšet Petra Vaďurová Zemčíková, mluvčí Městského úřadu v Uherském Hradišti.

Místní umělec Petr Novák ve svých odpovědích nijak nekličkoval, ale přiznal, že jde o složité dílo. „Nechci věc nijak obcházet, vím, že jsem způsobil problém. Mohu jen poukázat na to, že zakázka je velmi náročná. Kromě modelu tvrze radnice vytvářím i čtyři různé reliéfy, které budou zdobit chodník. Do splnění této zakázky vstoupila ještě jiná práce, kterou jsem neodkladně musel dokončit. Moje nemoc je také okolností, která má určitý vliv. V této chvíli si netroufám odhadnout datum, do kterého zakázku městu předám,“ přiznal Novák.

Radní nejsou jedinými, kdo na zajímavé zpestření centrální Havlíčkovy ulice čekají. Prázdný podstavec budí pozornost kolemjdoucích. „Vypadá to zajímavě. Kolem betonového piedestalu je plocha, která připomíná vodní příkop. Mohlo by to znamenat, že na podstavci bude něco připomínající pevnost, nebo něco podobného,“ zamyslel se nad nedokončeným fragmentem třiapadesátiletý Jiří Pavelka z Uherského Hradiště.

Související články:

Město se modelu ještě nedočká