Odbory sociálních služeb a zdravotnictví, správních agend a životního prostředí město do konce roku 2012 přesune z objektu bývalého okresního úřadu ve Svatováclavské ulici do zrekonstruované budovy Hradišťanka na Masarykově náměstí. Novinářům to dnes řekl starosta Libor Karásek.

„Máme signály, že v budově ve Svatováclavské ulici nám nebude prodloužena smlouva, proto se musíme vystěhovat. V Hradišťance opravíme prostory po katastrálním úřadu a další prostory přinese půdní vestavba. Předpokládané náklady na rekonstrukci činí 38,5 milionu Kč. Doufám ale, že vysoutěžíme nižší cenu,“ uvedl Karásek.

Radnice získala na opravu více než devět milionů korun ze státního rozpočtu. Dotace podle Karáska musí být prostavěna ještě letos. O zakázku se ucházejí čtyři společnosti, zhotovitel by měl být znám zhruba do měsíce. V Hradišťance už nyní sídlí odbor školství a sportu, kultury a cestovního ruchu a živnostenský odbor.

Uherské Hradiště není jediným městem ve Zlínském kraji, které v poslední době stěhovalo významný počet úředníků. Kroměřížská radnice loni přestěhovala sociální odbor, stavební úřad a část odboru vnitřních věcí do někdejšího sídla odborářů na třídě 1. máje. Rekonstrukce budovy si vyžádala kolem 35 milionů korun.

(jav snm)