I za normálního provozu se přes něj vytvářejí ve špičce kolony aut, natož při jeho částečné uzavírce.

Právě ta má totiž most čekat podle informací Slováckého deníku. Ředitelství silnic a dálnic totiž připravuje projekt opravy jeho vozovky.

„U nás máme takové dvě největší slabiny v dopravě. Jednou z nich je křižovatka v Kunovicích, ale ještě větší slabinou je Moravní most spojující Hradiště s obcemi na západ od něj. Jedná se prakticky o jedinou variantu, jak se dostat z Hradiště ve směru na Staré Město. Jestli bude na něm omezen provoz, nedá se čekat nic jiného než dlouhé čekání s úplně zasekaným městem, nedej bože, když tam dojde k bouračce,“ poodhalil svůj pohled na věc zkušený řidič Pavel Pospíšil denně projíždějící inkriminovaným úsekem.

Přestože by mohly práce probíhat o letošních letních prázdninách, na komplikaci se připravují také ve sféře veřejné dopravy.

Přes Moravní most podle zástupce ředitele ČSAD pro autobusovou dopravu Ivana Kalluse vede až třetina všech vypravených linek.

„Linky by nemusely nabírat až tak velké zpoždění, pokud budou opravy prováděny o prázdninách. Komplikace to ale určitě bude. Nejhorší situaci ve špičkách však dodnes registrujeme na křižovatce v Kunovicích. Tam nabíráme klidně i třicet minut navíc,“ poznamenal Ivan Kallus.

Předběžné informace o záměru na opravu mostu má už k dispozici i samotné Hradiště.

„Město obdrželo zatím neoficiální a velmi obecnou informaci, že v návaznosti na již provedené opravy povrchu silničního průtahu ve Starém Městě je plánována také oprava úseku silnice I/55 vedené přes Moravní most v Uherském Hradišti. Nejedná se o kompletní rekonstrukci mostního tělesa, ale převážně o opravu silničního svršku s menšími opravami mostního tělesa,“ vysvětlil Jan Pášma.

Konkrétní termín však podle něj zatím stanoven není.

„Co se týká dopravních omezení, předpokládáme, že oprava bude probíhat za částečné uzavírky, tedy že most zůstane po dobu opravy průjezdný a provoz bude redukován ze 4 na 2 jízdní pruhy. Ale i tuto informaci definitivně potvrdí až konkrétní projektová dokumentace,“ dodal Jan Pášma.

Ředitelství silnic a dálnic zatím podrobnější informace k opravě Moravního mostu nemá.

„Oprava mostu proběhne na základě diagnostického průzkumu. V současné době probíhá výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace. Průběh a termín rekonstrukce není zatím znám,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Nina Ledvinová.

Jakou komplikaci v dopravě může přes důležitou tepnu způsobit zúžení její průjezdnosti do jednoho pruhu, si mohli řidiči mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm vyzkoušet už před třemi lety.

Tehdy dopravní kolapsy způsobila i pár hodin trvající vykládka aut z kamionů odstavených v krajním pruhu.