Schválením těchto změn se však na sklonku minulého roku začalo zaobírat Ministerstvo vnitra, které je shledalo neplatnými, protože nebyly před schválením vyvěšeny na úřední desce. Ke zveřejnění změněné smlouvy s firmou MANAG tak radní Hradiště přistoupili až nyní, po lednovém zasedání. Zastupitelé tak budou v nejbližší době znovu rozhodovat o tom, má-li být zrušena povinnost pro firmu MANAG vybudovat parkovací plochy.

ZASTUPITELSTVO BY MĚLO ROZHODOVAT O ZMĚNĚ KUPNÍ SMLOUVY NA KONCI ÚNORA

„Vzhledem ke stanovisku Ministerstva vnitra ve věci šetření zákonnosti postupu při prodeji pozemků město Uherské Hradiště, aby vyloučilo případné pochybnosti, dospělo k závěru, že zveřejnění záměru změnit kupní smlouvu číslo je potřebné a nutné k dalšímu postupu," upřesnil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma. Zastupitelstvo by tak mělo rozhodovat o změně kupní smlouvy na konci letošního února. Zvrátit jejich rozhodnutí se bude snažit opoziční kritik zrušení dodatku o vybudování parkoviště Jan Zapletal (ANO).

„Zastupitelům jsem opakovaně říkal, že schválením plánovaných změn odpustí developerské společnosti MANAG vystavět společně s byty i adekvátní parkovací plochu či dokonce parkovací dům. Tímto rozhodnutím vědomě a úmyslně okradou město o desítky milionů korun, protože Uherské Hradiště na oplátku nic nezíská a naopak, vše vybuduje za vlastní peníze. Je to rozhodnutí nejen proti dobrým mravům, ale zároveň protizákonné," upozornil Jan Zapletal.

Související Zrušení stavby parkovacího domu je prý neplatné