„Já osobně ji nejspíš často nevyužiji, určitě ale obslouží spoustu lidí, kteří do této lokality dojíždí za sportem, do školy či za nákupy," uvedla Kateřina Ježová, která kolem zimního stadionu pravidelně jezdí z centra města do Mařatic.

Vedení města v současné době hledá místo, kde bude autobusová zastávka stát. „Právě zadáváme studii, která nám prozradí nejvhodnější místo. Lokalita za poslední roky doznala značného rozvoje, zastávka je potřeba," konstatoval místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka, který má na starosti mimo jiné právě dopravu.

Autobusoví dopravci tento krok vítají. „Tato otázka se řeší už několik let, ale pořád se nic nezměnilo. Stávající místa pro autobusy nejsou vhodná, pokud třeba vezeme děti na plavání či bruslení, musíme tam pracně couvat a otáčet se. Vhodně umístěnou zastávku bychom určitě velmi uvítali," poznamenal Ivan Kallus, zástupce ředitele ČSAD Uherské Hradiště.

Zcela nová zastávka MHD už slouží v blízkosti Uherskohradišťské nemocnice. „Chtěli jsme, aby ji návštěvníci nemocnice měli co nejblíže, proto je přímo u vjezdu," vysvětlil Zdeněk Procházka.

V souvislosti s tím dojde také ke změně názvů dvou stanovišť MHD. Nová zastávka ponese od 14. prosince název „Uherské Hradiště, nemocnice", zatímco zastávka u bývalého hlavního vjezdu, která se doposud takto jmenovala, obdrží do budoucna název „Uherské Hradiště, Purkyňova".

Zajímavého vylepšení si v uplynulých dnech mohli všimnout chodci na semaforech na hlavní křižovatce. Počítadlo informuje, kolik sekund zbývá do ukončení světelného signálu na semaforu. „Tato zařízení máme prozatím zapůjčena pro testovací provoz. Zhruba po půl roce jejich prospěšnost vyhodnotíme a rozhodneme se, zda tam zůstanou natrvalo a jestli je případně pořídíme i na jiná frekventovaná místa," dodal místostarosta města Zdeněk Procházka.

Poslední novinkou je na ulici Průmyslová nová směrová šipka, která by řidičům měla usnadnit výjezd ve směru na Kunovice.