„Jsme město s bohatou historií a teď k ní budou mít všichni čtyřiadvacet hodin denně velmi snadný přístup,“ poznamenal místostarosta Ivo Frolec.

Na vytvoření internetové encyklopedie se vedle města podílí Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana, Státní okresní archiv Uherské Hradiště a Slovácké muzeum.

„Na přípravě a na vkládání dat pracujeme už asi rok. My například máme na starosti osobnosti, archiv ulice a muzeum památkové objekty,“ nastínil ředitel knihovny Radovan Jančář.

Práce na encyklopedii není časově ohraničená, umožňuje průběžně zařazovat, doplňovat a měnit dostupné, zpracované či aktuální poznatky z historie města.

„Bude se jednat o jakýsi živý organismus. Uvítáme samozřejmě i podněty od lidí, kteří mohou mít k určitým věcem nové informace, fotografie nebo dokumenty,“ doplnil Radovan Jančář.

Součástí encyklopedie má být jednoduché vyhledávání, pomocí kterého návštěvnici webu snadno najdou, po čem touží. Město zároveň chce klást důraz na pravdivost informací.

„Je běžné, že na internetu je spousta informací nepřesných. My se tomu chceme vyhnout, takže vše, co bude publikováno, bude pořádně ověřené ze seriózních zdojů. Chceme, aby se encyklopedie stala základním, seriózním zdrojem informací o našem městě,“ dodal Ivo Frolec.