Otevírací doba kluziště by podle něj měla kopírovat provozní dobu kavárny Café 21, tedy pondělí až sobota od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. V prosinci bude otevřeno, s výjimkou 24. a 25. prosince a 1. ledna 2020.

„Kluziště má rozměry 20,6 x 10, 6 metru, ve večerních časech bude osvětleno a záměr je plochu také ozvučit. Vzhledem ke speciálnímu povrchu plochy doporučujeme kvalitně nabroušené brusle,“ doporučuje Jan Pášma.

Vstupné bude podle jeho slov stejné jako loni, tedy 20 korun na osobu pro veřejnost, 400 korun na hodinu v případě exkluzivního pronájmu jedním subjektem.

„Novinkou oproti loňsku je, že jsme se rozhodli plochu do 14 hodin vyhradit ve všední dny, vyjma prázdnin, školám a školkám zdarma. Pro letošek jsme také na ploše provedli generální údržbu a tím pádem by měl být zážitek z jízdy mnohem lepší,“ přiblížil ředitel Sportovišť města Evžen Slavník.

Vstupné se bude podle mluvčího vybírat v kavárně Café 21, kde má být možné se i občerstvit. Přímo u plochy pak bude stan, kde se dá přezout do bruslí. Sociální zařízení najdou návštěvníci v areálu Jezuitské koleje, klíč bude u obsluhy nebo v kavárně.

„Dohlížet na provoz bude pracovník Sportovišť města, který by měl v případě potřeba také poskytnout nezbytnou první pomoc,“ dodal Jan Pášma.