Provozovatelé nabízejí ubytování v chatkách, stanech i karavanech. Lákají cyklostezkami, koupališti i krásným okolím

„Účast je velmi slušná, oproti loňskému roku, je to mnohem lepší,“ sdělil majitel Autocampingu Luhačovice Luboš Novosad.

V areálu je k dispozici sto padesát stanů, padesát karavanů a třicet tři chatek. Tvrdí, že velkým lákadlem pro návštěvníky je samo město Luhačovice, zcela jistě i cyklostezky a možnost rybaření. Podle něj hosté na kempování nejvíce ocení tu jedinečnou atmosféru. „Je to takový hotel pod hvězdami. Lidé utíkají pryč z civilizace a chtějí si užít romantiku,“ uvedl.

Téměr obsazen je i Autokemp u Splavu v obci Hovězí na Vsetínsku. Ten poskytuje ubytování v karavanech, chatkách a pod stanem. „Kapacita ubytování je sto dvacet lůžek. Je zde kuchyňka, teplá voda po celý den a společné sprchy,“ odpověděl předseda klubu českých turistů Karel Potocký. V okolí mohou zájemci navštívit nedaleký splav, Vsetínské vrchy, mohou si i zarybařit. Bruslaři ocení především cyklostezku v okolí.

Mimo odpočinku i sportovní vyžití

Rekreační areál Kamínka na Kroměřížsku se pyšní koupalištěm, dětským hřištěm či restaurací. „Hosté si u nás mohou zahrát tenis, volejbal, fotbal. Jsou tady i úžasné cyklotrasy,“ upřesnil provozovatel Rostislav Dozbaba. Kromě třech srubů se mohou hosté ubytovat také v chatkách. „Sruby jsou kompletně vybaveny, od kuchyňského koutu, sedací soupravu až po sprchový kout a toaletu,“ přiblížil Dozbaba. Přiznává, že kvůli červnovým povodním nebyla návštěvnost tak značná, teď se to změnilo. „Lidé přijíždějí, jen za minulou sezonu jsme zaznamenali kolem třiceti tisíc lidí,“ upřesnil Dozbaba.

Na Uherskohraďišťsku v obci Ostrožká Nová Ves nabízí ubytování Kemp Jezero.„Zrovna teď máme plně obsazeno. Návštěvnost je tedy opravdu veliká,“ sdělil správce Petr Kunovjánek. Dodává, že zde vládne spíše rodinná atmosféra a hosté se sem často vrací.

Snad je to i díky krásnému okolí, kde je možnost vydat se na hrad Buchlov, projít si vinařské stezky či zavítat do leteckého muzea v Kunovicích. V chatkách je místo pro sto lidí, kapacita pro stany je dvě stě míst. „Společná je kuchyňka i sprchy,“ upřesnil Kunovjánek.

„Lidé k nám přijíždějí i kvůli krásně čisté vodě a rybaření,“ vysvětlil. Provozní kempu Pahrbek v Napajedlech na Zlínsku Reneé Gregorová uvedla, že celý areál prochází rekonstrukcí. „Budeme stavět hřiště i úplně nové chatky,“ poznamenala. Nyní je k dispozici asi dvě stě míst. Dodává, že přestože není počasí ideální, jako například v červenci, areál rozhodně nezeje prázdnotou. Podotkla, že prostředí je zcela ideální pro rybaření, zájemcům také vystavují povolenky.

Míst, která stojí za povšimnutí, je také několik. „Například známý napajedelský hřebčín, Baťův kanál či Lešná,“ vyjmenovala Reneé Gregorová.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.