Barum Czech Rally Zlín má podobně jako loni navštívit 250 000 lidí

Tak vypadá aktuální situace před startem letošní Barum Czech Rally Zlín, která začíná už příští pátek. Region má, podle pořadatelů soutěže, navštívit podobně jako loni čtvrt milionu lidí.

Populární Barumka začne ve Zlíně už příští pátek 27. srpna a potrvá do neděle 29. srpna. Podle mluvčího Barum Czech Rally Romana Ordelta je nejnavštěvovanějším sportovní podnikem v České republice. „Podobně jako loni, očekáváme návštěvu čtvrt milionu diváků. Letos například přijede, jen co se týče účastníků, sto třicet posádek. Každý tým má přitom deset až padesát lidí,“ spočítal Ordelt. Hotely ve Zlíně jsou proto podle něj dlouhodobě zamluvené a sehnat ubytování v okruhu do třiceti kilometrů od města je už nyní problém.

Zlín plný turistů očekává i Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy. „Za Barumku jsme vděční, díky ní navštíví region velké množství návštěvníků. Ubytovací kapacity ale pomalu nestačí. Komplikované je to hlavně ve Zlíně. Hotely jsou naprosto plné a vyprodané už tři, čtyři měsíce dopředu,“ popsala situaci. Na druhou stranu by ale podle ní bylo zbytečné uměle vytvářet ubytovací kapacity, které by jinak byly po zbytek roku nevyužité.

Ve Zlíně letos přesto jedno nové luxusní ubytovací zařízení vyrostlo. První pětihvězdičkový Hotel Baltaci Atrium na Lešetíně. „Barum Czech Rally Zlín? Máme plno. Ubytovalo se u nás vedení jedné významné firmy a v dalším Hotelu Baltaci Zlín na Benešově nábřeží jeden francouzský tým. Celkem máme obsazeno sto třicet lůžek v šedesáti pokojích,“ informoval ředitel nového hotelu Lukáš Žaludek. Přidal i perličku o doprovodných akcích.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

„Pro hosty zajišťujeme před startem soutěže volnočasový program. Například wellnes služby, prohlídku Hřebčína v Napajedlích nebo plavbu po Baťově kanále,“ připomenul nadstandardní servis. Tradičním místem ubytování pořadatelů, posádek i hostů Barumky je zlínský Interhotel Moskva. A také už je plný.

„Celý hotel je pro potřeby Barum Rally rezervován už dlouhá léta. Někteří hosté přijíždějí už v pondělí, v úterý, většina od čtvrtku před startem soutěže. Obsadí vždy všech sto padesát pokojů,“ popsal život v objektu ředitel interhotelu Robert Klívar. Volná místa mohou motorističtí fanoušci nalézt už jen dál od Zlína. „Náš hotel je plný, hosté si ho včas zamluvili hned po skončení loňské Barumky. Letos tak opět ubytujeme třicet dva lidí z Německa, Rakouska a Polska. Členů soutěžních týmů i diváků.“

„V Uherském Brodu je ale v dalších hotelích ještě několik lůžek volných,“ dal ještě naději všem, kteří si zajišťují ubytování na poslední chvíli, majitel hotelu Palmira v Uherském Brodu Petr Bujáček. Volné pokoje mají i v dalším osloveném Hotelu Mlýnská v Uherském Hradišti.

„My máme pro Barumku rezervovaný kompletně celý hotel. Ještě máme ale sedm pokojů volných,“ informovala recepční Romana Burianová.