V tom najde nově svůj domov drtivá většina léčebných procedur.

„S výjimkou inhalací se do budovy přesunou prakticky všechny léčebné procedury. Zlepší se pochopitelně i estetický vzhled modernizované budovy,“ informoval generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha.

Konec přebíhání mezi budovami

Změny mají podle jeho slov vést jak ke zlepšení organizace léčby, tak zejména ke zvýšení komfortu pro lázeňské hosty.

„Přece jen přebíhání mezi dosti vzdálenými budovami na jednotlivé léčby, především v podzimním a zimním období, nebylo pro návštěvníky nic příjemného,“ uvědomuje si Bláha. Zároveň doplnil, že do modernizace pavilonu hodlá společnost nalít 20 až 25 milionů korun bez DPH.

„Kolik to bude ve skutečnosti, přesně zatím ještě nevíme, poněvadž nás teprve čeká výběrové řízení na zhotovitele prací,“ vysvětluje ředitel.

V souvislosti s modernizací rehabilitačního pavilonu se uzavře zastaralý vodoléčebný pavilon. Ten prozatím přibude k řadě dalších nevyužitých lázeňských objektů v Luhačovicích.

„Je to ale rozhodně místo, které bychom chtěli v budoucnu rozvíjet. Jedná se o řadu nádherných objektů, které, byť nejsou přímo od Dušana Jurkoviče, tak se jeho architektuře esteticky velmi blíží. V budoucnu by v tomto prostoru mohlo vzniknout druhé lázeňské centrum,“ nastínil možnosti dalšího využití pavilonu Bláha. Nebude to však prý dříve než v horizontu pěti let.

Snazší rezervace

Dalším krokem, který na příští rok v Luhačovicích plánují, je obměna informačního systému společnosti.

„Zákazníci si díky tomu budou moci například mnohem pohodlněji zarezervovat ubytování přes internet,“ vysvětlil jeden z kladů nového softwaru ředitel Společenského domu Luhačovice Jiří Dědek.

Změna ale nebude levná. „Bohužel, lázeňské objekty jsou od sebe značně vzdálené, a tak pro nás bude značně finančně náročné už zasíťování našeho areálu optickými kabely, které jsou pro vylepšení nezbytné,“ dodává Bláha s tím, že tato akce spolkne kolem 5 milionů korun.

Od ledna do října letošního roku navštívilo Lázně Luhačovice 26 730 hostů, což je o 1468 lidí více než ve stejném období loňského roku. Hlavní kritérium, které lázeňská společnost sleduje, tedy počet pobytových dnů klientů, má však klesající tendenci. Zde došlo za deset měsíců roku 2011 k poklesu o 3,16 procenta.

„Lékaři totiž pacienty posílají do lázní čím dál tím méně. Od pojišťovny získávají bonusy za snižování nákladů a lázně při pobytu pacienta v řádu několika týdnů představují náklad poměrně značný. Čili lékař, který je ekonomem, výrazně zváží, zdali pacienta do lázní poslat nebo ne,“ konstatoval na závěr generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha.