„Od roku 1962 do roku 1988 jsem se věnovala orientačnímu běhu. Poté, co mě nabourala auta, jsem se už závodů nemohla účastnit, a tak jsem se vrátila k turistice,“ poznamenává Hohasouvá.

Pochod v časech své největší slávy, kdy na okrese nic jiného nebylo, vyhledávalo mnoho lidí. Počet účastníků se podle ní vyšplhal až ke dvěma tisícovkám.
Po devadesátém roce přišel útlum, protože podobné akce začali organizovat obce a města jako například Otrokovice či nedaleký Velehrad.

„Navíc lidi už dnes nejsou ochotní být organizovaní a každý si myslí, že se pak musí nějak podrobovat, což tak u nás ale není,“ poznamenala dlouholetá turistka. V poslední letech se na několik tratí pochodu vydává do sto padesáti účastníků.

„Pokles zájmu je dán anarchií, která vznikla po devětaosmdesátém roce. Za komunistů musel být každý někde povinně organizovaný, a tak později ztratili lidé zájem. Zájem ztrácejí také děti, které se nyní uchylují k počítačům a jiné podobné zábavě,“ konstatuje Hohausová a přiznává, že přemístěním startu do Modré se organizátoři snažili o změnu, která má akci učinit zajímavější.