V čele šestnácti tanečních párů topolského průvodu tentokrát kráčeli starší stárci v podobě Davida Dujíčka a Anny Šmídové, po jejichž boku se v roli mladších stárků představili Helena Mikošková a Marek Levec.

„Všichni jsme kamarádi a na společném stárkování jsme se domluvili u Marka v dílně, kde jsme trochu popíjeli a potom jsme se jenom tak bavili na lavičce a Helena došla s tím, že bychom mohli jít všichni jako stárci. Na hody jsme se tak dali dohromady asi v jednu ráno v mírně podnapilém stavu,“ vzpomínala devatenáctiletá Anna Šmídová.

Stárkování si i s Davidem Dujíčkem zkouší vůbec poprvé. Sama se přitom k folkloru dostala až díky starší sestře. „Do Topolné jsme přišli s rodiči před sedmnácti lety a nejdřív začala tančit sestra, až potom jsem se dala na folklor taky,“ objasnila své začátky s topolskou chasou. Kroj tak má zčásti zděděný a z části zbrusu nový. „Například fjertůšek nebo kordulku mám letos ušitou. Naopak rukávce jsou po tetičce,“ popisovala svůj kroj.

Na rozdíl od ní měla jednadvacetiletá Helena Mikošková celý kroj po prababičce. „Je docela zajímavé, jak se u nás v rodině dědí tělesná konstituce, protože mi kroj téměř dokonale padne. K folkloru jsem se přitom dostala až díky Markovi. Předtím jsem si myslela o tanečnících, že jsou zvláštní,“ dodala Helena Mikošková.

Přes dešťové přeháňky, které potrápily sobotní krojový průvod Topolnou, si chasa od starosty hodové právo vysloužila. „Milá chaso. Rád si s váma na zábavě zatancuju a k tomu vám teď z moci starostovskéj povolení k hodovéj muzice s radosťou uděluju,“ prohlásil nakonec Ladislav Botek.