„Byl jsem už za mladšího stárka a tentokrát jsem se rozhodl, že půjdu za staršího, a víceméně se nám splnil sen, protože za mladšího jde dodnes můj nejlepší kamarád z dětství Jirka Křemeček. Navíc se nám v chase sešlo krásných dvanáct párů a počasí, ačkoliv zrovna slunce nesvítí, je taky dobré, takže si hody užívám," prozradil starší stárek šestadvacetiletý Jakub Hrabec.

Družka staršího stárka pak byla Karolína Šebestů a mladšího Tereza Martonová. S nimi a s průvodem v zádech tak oba kamarádi nakonec sobotní obchůzky obcí zavítali před dveře starosty Břestku Jindřicha Krušiny, kde dostali povolení k hodům a také žehnání.

„Letos si organizaci a stárkovskou dvojici velmi chválím. Pro menší dědiny je někdy problém dát dohromady chasu v takovém počtu, aby mohly klasicky a tradičně hodovat. My jsme tentokrát naštěstí neměli takový problém, protože stárci se domluvili už před rokem," podotkl Jindřich Krušina.

Následně prozradil, co všechno ještě krojované čeká. „Dnes bude první hodová zábava s tradičním pásmem či s odchodem stárků ve dvanáct hodin s právem. Zítra ráno pak budou chodit jenom chlapy v krojích, aby pozvali obyvatele na nedělní druhou hodovou zábavu. Na ní se namísto nacvičených tanečků předvedou stárci se sólem takzvanou Hanáckou, čímž jsou u nás hody jedinečné," dodal.