Hody v Uherském Ostrohu byly letos spojeny nejenom s volbami, ale také s oslavami 250. výročí posvěcení kostela svatého Ondřeje. „Vyšlo nám to všechno současně, oslavy však byly velkolepé. Dění začalo už v pátek stavěním hodové máje před zámkem a besedou u cimbálu s Mladými Burčáky. V sobotu chasa vyzvedávala stárky a večer tancovala na hodové zábavě. Letos jsme premiérově uspořádali i lidový jarmark před zámkem. V neděli byl pak na programu hodový průvod od zámku ke kostelu a slavnostní mše,“ poznamenala vedoucí ostrožského odboru kultury Ivana Ilíková. Fotogalerie a video ZDE

Na pátečním (17. října) zahájení hodů v Uherském Ostrohu si zatancoval také uherskohradišťský starosta Libor Karásek. „Byl jsem se tam podívat. V sobotu jsem pro změnu přišel zhlédnout krojovanou chasu do Mařatic,“ popsal Karásek svůj víkendový program.

Mařatické hody byly velkolepé. Krojovaný průvod v čele se staršími stárky Jitkou Cilečkovou a Jakubem Hradilem a mladšími Lukášem Hoffmanem a Kateřinou Hradilovou čítal téměř padesát párů. Se sháněním stárků neměli Mařatičtí problém. Poté, co se sešli u budovy Mesitu, dokonce na chvílu zablokovali dopravu. „Jel jsem zrovna od Uherského Hradiště a spěchal do Zlína za přítelkyní. Krojovaní právě vykročili směrem na konec Mařatic, takže jsem uvíznul v koloně za nimi. Pak se otočili a druhým pruhem se vraceli zpátky. To už neprojel nikdo. Čekal jsem tam snad čtvrt hodiny,“ uvedl řidič Miroslav Vlachynský.

Ve velkém se hodovalo také v Březolupech. Chasu tam tvořilo šestatřicet párů, v jejichž čele byla dvojice stárků Iva Briskorinová a Oldřich Žák.