Představitelé města společně s hygieniky sice slíbili pátrání po zdroji hluku a nápravě situace, prozatím však ale žádnou aktivitu nevyvinuli. Na tento fakt poukázali opět nespokojení obyvatelé Starého Města.

Staroměšťany ruší sirény

„Sliby se mají plnit. Radní nám slíbili, že to tak nenechají, ale pro nápravu situace neudělali nic. Zřejmě na nás zapomněli,“ postěžovali si lidé, kteří sice zanechali své iniciály v redakci, požádali však o zachování anonymity.

Starosta Starého Města Josef Bazala tvrdí, že radní stížnost nenechali bez povšimnutí. „Účastnil jsem se jednání s představiteli několika místních firem, kteří tvrdili, že popisovaný hluk nepochází z jejich podniku. Proč ale nedošlo na hygienická měření, kterých jsme se měli rovněž zúčastnit, to teprve zjistím,“ uvedl Bazala. Jeho kolegové z úřadu ale dosavadní liknavost vysvětlili za něj.

Pátrání se protahuje a začíná být neúměrně dlouhé

„Zřejmě došlo k nedorozumění. Měla jsem za to, že hygienici jsou schopni provést měření sami. Součástí našeho rozhovoru bylo také jejich doporučení setkat se se stěžovateli a situaci více objasnit. Na setkání s údajnými iniciátory stížnosti jsem přišla, nicméně k mému překvapení se nikdo z nich k situaci s hlukem nevyjádřil,“ poznamenala pracovnice odboru správy majetku města a životního prostředí Městského úřadu ve Starém Městě Markéta Hrušková.

Za prodlevou v pátrání po zdroji hluku prý podle hygieniků mohou jednoznačně úředníci. „Domlouval jsem se s nimi, že měření hluku provedeme společně s nimi a že nás k tomu zavolají. Nestalo se tak. Mrzí mě to, protože jsem na jejich pružnost spoléhal. Pokud se úředníci neozvou, hlučnost ve Starém Městě změříme během následujících čtrnácti dnů,“ přislíbil vedoucí Odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice se sídlem ve Zlíně, pracoviště v Uherském Hradišti, František Dufka.