Tamní obyvatele přišla na bezmála tři miliony korun.

„Rekonstrukce začala v listopadu minulého roku a stále, i přes opakované urgence, dodavatel stavby většinu závad neodstranil. Když jsem se se zástupcem firmy sešel, ještě jsem dostal vynadáno. Ironicky se mě ptal, co bych vlastně ještě chtěl,“ prohlašuje zklamaně Antonín Trčka, jeden z obyvatel domu, který se po opakovaných stížnostech odmítl dál spoléhat na serióznost stavební firmy a s nepříjemnou zkušeností se obrátil na redakci Slováckého deníku.

Ředitel společnosti, která práci provedla, se však brání. „Závady jsme odstranili. Existuje o tom zápis. Je možné, že stěžovatelé jsou obyvateli bytů, kteří v době provádění reklamací nebyli doma. Zjistím to a v případě, že jejich stížnosti jsou oprávněné, zjednáme nápravu,“ slibuje Petr Vacula, ředitel uherskobrodské stavební firmy.

Podle jeho vyjádření například výměnu oken zajišťovala specializovaná firma.

„Osobně jsem výsledek neviděl, ale nepředpokládám, že by mohlo dojít k omylu při těchto vyměřovacích pracích. Pokud se týče zmiňovaných stížností na nerovnost fasády, nemohu s nimi souhlasit. Fasáda je v pořádku. Naopak oprávněný je požadavek stěžovatelů na nedostatečné zaslepení větracích otvorů střechy, které do konce tohoto měsíce necháme opravit. Na to, jak jednotlivé firmy reklamace vyřešily, ještě naši pracovníci dohlédnou,“ dodal Vacula s tím, že výčet nedostatků nebude ve výsledku tak obsáhlý, jak uvádějí nespokojení nájemníci domu.

S jeho argumenty ale obyvatelé hluckého domu nesouhlasí. Jeden ze stěžovatelů je v invalidním důchodu a vylučuje, že by dělníci přišli provést opravy v jeho nepřítomnosti. „Brodská firma je hlavním dodavatelem stavby, a proto se budeme obracet výhradně na její zástupce. Ochota z jejich strany byla mizivá. Nevěřím, že se jejich přístup najednou radikálně změní,“ netají své obavy další z obyvatel, který redakci požádal o zachování anonymity.

ZDE>SI TAKÉ PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZLETNÍ FILMOVÉ ŠKOLY

Chcete reagovat na uvedený článek? Pište nám e-mailem na adresu: oleg.kapinus@denik.cz