Ty budou pravidelně provádět místní strážníci, nově ve spolupráci se státní policií.

„Problémy s prodejem alkoholu nezletilým v Hluku určitě jsou. Je dobře, že se tím policie začne důkladněji zabývat. Rodiče přeci jen nemůžou uhlídat děti i venku. Na druhou stranu si ale myslím, že podobné potíže panují všude,“ míní Helena Kotačková z Hluku.

Kontroly budou pravidelné

Připomínky obyvatel vzali zástupci města na vědomí a rozhodli se učinit nezbytné kroky ke zlepšení stávající situace. „Udělali jsme nový plán náplně práce městské policie. Jednou z jeho součástí jsou i pravidelné kontroly v pohostinstvích, ze kterých nám budou předkládat zprávy,“ přiblížil nové preventivní opatření hlucký starosta Jan Šimčík.

Na obchůzky hlučtí strážníci vyráželi i v minulosti. Jednalo se však spíše o náhodné akce. „Teď budeme pohostinství kontrolovat asi dvakrát do měsíce. O spolupráci požádáme i státní policii. Vždycky je lepší, když do terénu vyrazí víc lidí,“ poznamenal hlucký strážník Petr Mareček.
Zátahy kazí uniformy

I přes opakované stížnosti ovšem městská policie při oficiálních kontrolách na žádné prohřešky nenarazila. Nachytat viníky při činu je podle Marečka totiž tím nejtěžším. „Je to bohužel velký problém. Situace by se určitě změnila, kdybychom mohli dělat obchůzky v civilu. Jinak než v uniformě to ale zatím nelze. Oprávnění k tomu mají pouze speciální jednotky,“ dodal Mareček.