„Naše skupinka mažoretek byla v Hluku nejstarší. Byli jsme vlastně takoví pokusní králíci,“ vysvětlila se smíchem Andrea. Mažoretky vystupovaly na řadě akcí v regionu. V Nivnici každoročně účinkovaly na mysliveckém plese a také na plesech v Hluku, Vlčnově nebo třeba v Bystřici pod Lopeníkem. Na první soutěž se děvčata přihlásila před sedmi lety a té se pak zúčastňovaly každoročně.

Soutěž se skládala z několika částí, které musely všechny soubory splnit. „Byl to například průvod městem, pochodové defilé s kapelou a pódiová skladba. Tam jsme si mohly samy vybrat hudbu i vymyslet vlastní choreografii,“ popsala Andrea. Jelikož klání začínalo v květnu, musely dívky jednou až dvakrát týdně nacvičovat už od září. Těsně před soutěžemi pak jezdívaly na týdenní soustředění. Před pěti lety se v Jihlavě Hlučanky poprvé staly mistryněmi Moravy a Slezska v kategorii seniorky. Rok poté se dívky poprvé vydaly na mistrovství Evropy do Anglie, kde jejich soubor zvítězil. Ve stejném roce se Andrea stala ještě vicemistryní Moravy a Slezska v sólové disciplíně. Za další rok v Poděbradech získaly hlucké mažoretky titul Mistryně České republiky, za který obdržely odměnu, zájezd na Francouzskou riviéru. „Ve Francii jsme navštívily spoustu známých měst jako Nice, Monte Carlo, Saint Tropez a další. Byla to překrásná dovolená a mám odtamtud skvělé zážitky,“ zavzpomínala Andrea.

V říjnu už mažoretky odjížděly na mistrovství Evropy do Švýcarska. I tam obsadily první příčku. „Mažoretkování mě vždycky bavilo. Samozřejmě jsem toho měla občas i plné zuby, třeba když jsem celý den musela někde stát v kozačkách,“ poznamenala Andrea. Podle ní se základní točení s hůlkou dá zvládnout během několika minut, záleží však na šikovnosti každého. Těžší cviky se údajně lze na〜učit během pár hodin. Různé výhozy a otočky však potřebují více času a tréninku.

Andrea v současnosti studuje marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Její soubor mažoretek se už rozpadl. To bylo zejména kvůli studiu dívek ve vzdálených městech. Proto Andrea nyní alespoň jednou týdně navštěvuje taneční klub. Tancovat by podle svých slov chtěla ve větší míře i nadále.