„Před zahájením nového školního roku rodiče usilovali o umístění celkem 68 dětí. Naše kapacita byla ale prakticky naplněna a mohli jsme přijmout jen malé procento z celkového počtu žadatelů. Nakonec se nám podařilo získat povolení k využití prostorů bývalé mateřské školy, kde nyní sídlí banka a základní umělecká škola. Třídu v tomto objektu bude moci denně navštěvovat 15 dětí, a to po omezenou, čtyřhodinovou provozní dobu,“ upřesnila ředitelka mateřské školy v Hluku Lenka Habartová. Díky novému řešení bude školku navštěvovat 48 dětí, o neúspěšné zájemce se budou muset postarat rodiče a prarodiče.

Zástupci obce podotýkají, že stávající řešení je pouze dočasné. „V budoucnu budeme usilovat o přístavbu školky. V současné době nám odborná firma zpracovává projekt na úpravu budovy, nyní bude záležet na zastupitelstvu, zda návrh podpoří. Výsledek bychom měli znát koncem ledna. Pokud návrh projde, novou třídu by děti mohly navštěvovat zhruba za rok,“ upřesnil starosta Hluku Jan Šimčík.

Největší radost z vyřešení „zapeklité“ situace mají rodiče dětí. „Ještě před několika měsíci jsem netušil, jak problém s umístěním dítěte vyřeším. Manželka nastupuje po mateřské dovolené do zaměstnání a já své povolání opustit nemohu. Jsem rád, že děti budou mít k dispozici nové, byť prozatímní prostory. Na druhé straně mě mrzí, že není možné vyhovět všem žadatelům. Věřím ale, že obec si s touto situací brzy poradí,“ netajil svůj optimismus David Tomaštík z Hluku.

Přečtěte si také:

Školku v Hluku čeká provizorní rozšíření

Hluk: děti už školka nebere