Soutěž je prodloužena až do středdy 23. prosince. 

Pravidla soutěže

Svoji jednu kvalitní fotografii v původním rozlišení zasílejte do středy 23. prosince do 22.00 hodin na adresu milena.maresova@denik.cz. Do předmětu e-mailu uveďte "vánoční strom". Zaslané fotografie budeme průběžně uveřejňovat na webu Slováckého deníku, tak dlouho neotálejte!

Fotografii opatřete také jménem, příjmením a bydlištěm autora snímku.

Vánoční strom v Dolním Němčí.

Soutěžní snímek č. 6 - vánoční strom v Dolním Němčí

Vánoční strom ve Starém Hrozenkově.

Soutěžní snímek č. 5 - vánoční strom ve Starém Hrozenkově

Vánoční strom města Bojkovice, který je umístěný na Tillichově náměstí.

Soutěžní snímek č. 4 -vánoční strom města Bojkovice, který je umístěný na Tillichově náměstí

Vánoční strom v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Uh. Brodě.

Soutěžní snímek č. 3 - vánoční strom v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Uh. Brodě

Po celý vánoční čas bude zdobit Masarykovo náměstí v Uherském Brodě vánoční strom i velký vyřezávaný betlém od Jiřího Halouzky.  Po celý vánoční čas bude zdobit Masarykovo náměstí v Uherském Brodě vánoční strom i velký vyřezávaný betlém od Jiřího Halouzky.

Soutěžní snímek č. 2 - vánoční strom v Uherském Brodě

Vánoční strom v Uherském Hradišti, 2015. Svůj vánoční strom má od soboty 5. prosince slavnostně rozsvíceno také Uherské Hradiště.

Soutěžní snímek č. 1 - vánoční strom v Uherském Hradišti

Vánoční stromy v Hradišti a Brodě by měly větru odolat

Jsou údajně zasazeny dostatečně hluboko ve speciálně vytvořených šachtách. Tak by se dala shrnout opatření, v rámci kterých radnice v Uherském Hradišti a Uherském Brodě nechaly postavit letošní vánoční stromy ve svém centru. Téma se stává aktuálním především poté, co v České republice během jednoho týdne spadly hned dva vánoční stromy. K podobným událostem by na Slovácku však údajně dojít nemělo.

„Strom je zasazen do vyztužené hluboké šachty, která je na Masarykově náměstí umístěna trvale právě za tímto účelem. Spodní část kmenu je zhruba metr a půl hluboko, okraje stromu jsou navíc vyklínkovány dřevěnými klíny," popsal způsob ukotvení letošního symbolu Vánoc v Uherském Hradišti Antonín Mach z Klubu kultury. Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti letos zdobí zhruba desetimetrový smrk, pocházející z ulice Stavařská v místní části Mařatice. A podobně je na tom také Uherský Brod. Tamější radnice v té souvislosti využila nedávných oprav svého Masarykova náměstí.

„V rámci těchto prací byla vybudována dlouhodobá hluboká šachta právě pro účely zasazení vánočních stromků. Mimo Vánoce je samozřejmě zabezpečená a nikdo si jí téměř nevšimne," uvedla mluvčí tamější radnice Elen Sladká. Symbolem Vánoc v Uherském Brodě je letos dvanáctimetrový smrk, pocházející ze sídliště na Močidlech. Ten je dle slov Bohumíra Gottfrieda z městského úřadu zasazen 1,5 metru hluboko do betonové jámy, zabezpečen klíny a navíc obsypán štěrkopískem.

Jako první v letošním roce spadl v pondělí 30. listopadu vánoční strom ve Znojmě. O necelý týden později v neděli 6. prosince potkal stejný osud symbol vánoc v Ostravě. V obou případech za pádem stromu stál pravděpodobně silný vítr.

Pravidla internetových soutěží naleznete ZDE

Související

Uherskohradišťský Marek získal v soutěži více než 700 hlasů

HLASUJTE: Vyberte nejhezčí vánoční strom