Přesto upozorňuje a zároveň uklidňuje, že povodně nehrozí a že k dosažení byť I. povodňového stupně je stále hodně daleko.

PŘIPRAVENI S TĚŽKOU TECHNIKOU

I tak jsou pracovníci povodí v pohotovosti. Rizikem je možné ucpání některých úseků koryt krami. Ty by vytvořily bariéru a voda by se mohla vylít z břehů.

„Proto máme nachystánu těžkou techniku, abychom mohli případnou bariéru neprodleně odstranit,“ doplnil Chmelař.

Právě vodní toky by po tání z posledních dnů mohly opět zamrznout.

JAK BUDE V DALŠÍCH DNECH

Napovídá tomu alespoň předpověď brněnských meteorologů pro Zlínský kraj.

„V úterý během dne skoro jasno nebo polojasno, místy přechodně oblačno. Zpočátku místy mrznoucí mlhy. Nejvyšší odpolední teploty 1 až +2 °C,“ uvedla meteoroložka Ivana Záluská.

Ve středu pak podle ní má být polojasno nebo i skoro jasno, místy přechodně oblačno. Ráno místy mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 8 °C, v údolích při sněhové pokrývce kolem 10 °C, nejvyšší denní 0 až 3 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

„Na čtvrtek očekáváme většinou polojasno, místy mrznoucí mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. K večeru přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty 3 až 7 °C, v údolích při sněhové pokrývce kolem 9 °C, nejvyšší denní 1 až 5 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s,“ vyčetla z dostupných údajů o počasí Ivana Záluská.

HASIČI UKLÍZELI SPADLÉ VĚTVE Z CEST. DO JEDNÉ Z NICH NABOURAL ŘIDIČ

Kvůli vydatnému sněžení mívají více práce i hasiči. Jen v noci z neděle na pondělí vyjeli asi dvacetkrát.

Na Vsetínsku vyjížděli hasiči do Huslenek a Jablůnky, kde odstraňovali stromy spadlé do cesty.

I na Uherskohradišťsku odstraňovali vzrostlé větve a stromy spadlé na vozovky. Na Kroměřížsku jeli do Kvasic odstranit strom spadlý na cestu. Přímou souvislost se sněžením má i jedna z nehod, když řidič osobního vozidla jedoucí od zlínské části Malenovice směrem na Salaš při jízdě narazil do větví vzrostlých stromů, které byly ohnuté těsně nad komunikací a řidiči rozbily přední sklo u vozidla. Hasiči zde větve pořezali a odstranili z cesty. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU