„Máme za sebou velmi úspěšnou společnou část - didaktické testy. Test z matematiky - 100% úspěšnost, test z anglického jazyka - 100% úspěšnost, test z českého jazyka a literatury - 90% úspěšnost. Ve dnech 15. až 17. června se budou v naší škole konat ústní maturity. Maturovat u nás budou, mimo jiné dva mladí úspěšní fotbalisté - Michal Beran, který hraje extraligu v Liberci i brankář Matěj Kovář, působící v anglickém Manchesteru United,“ poznamenal Ludvík Zimčík s tím, že jde historicky vůbec o první maturanty, kteří kdy na březovské škole zkoušky z dospělosti skládali.

Mezi dvacítkou maturantů je osm děvčat a dvanáct chlapců. Na tamním Lyceu maturují dva studenti v rámci technické specializace - absolvovali písemnou zkoušku z předmětů technické specializace a ještě je čeká ústní zkouška z Českého jazyka i literatury a obhajoba maturitní práce.

Zbylých 18 studentů maturuje v rámci humanitní specializace a před sebou mají ústní zkoušku z Českého jazyka a literatury, ústní zkouška z Anglického jazyka a obhajobu maturitní práce.

„Naše střední odborná škola má obor Kombinované lyceum, výhradně v dálkové formě vzdělávání s povolenou kapacitu 120 žáků, ale zájem je mnohem vyšší, takže o žáky nouzi nemáme. Jde o čtyřletý maturitní obor, který poskytuje všeobecné odborné vzdělání v přírodovědné, technické či humanitní oblasti. Absolventi jsou pak připraveni pro studium na vysoké škole, ale najdou uplatnění i v praxi,“ uvedl Ludvík Zimčík.

Zavřeli pusu všem pochybovačům

Maturity, ale nejen maturity, jsou pro něj završením dlouhé etapy od jeho příchodu do Základní školy v Březové 29. června 2001.

„Kolik to bylo úsměšků a zvláštních vyjádření jak na ředitele školy, tak ke škole, a podívejte se dnes. Všichni pochybovači a hlavně závistivci se mohou chytat za nos, protože výše uvedené ukazuje, jak propracovaný koncept výuky pro individuálně vzdělávané žáky na základní škole a koncept dálkového vzdělávání na naší střední škole jsem před lety u nás ve škole nastartoval i přes veškerý odpor a překážky různých rádoby odborníků, ale i například ze strany ministerstva,“ poznamenal Ludvík Zimčík.

Mateřská škola v Březové má prezenčně 46 dětí a také 80 dětí v režimu individuálního předškolního vzdělávání. Základní školu Březová navštěvuje 1130 žáků, z toho 130 prezenčně v Březové, 800 v režimu individuálního vzdělávání a 200 českých žáků v režimu plnění povinné školní docházky v zahraničí. Středoškolské lyceum navštěvuje v Březové individuálně 120 studentů.