To jsou závěrečné práce, které čekají radnici v Bojkovicích s jedním z nejstarších objektů, který před třemi lety město vykoupilo za 200 tisíc korun na podnět památkového ústavu. Od té doby se téměř zřícenina proměnila k nepoznání. Otevřen veřejnosti by mohl být už v druhé polovině roku 2019.

„Máme za sebou už dvě etapy, kdy v první jsme nejprve zajistili statiku domku a to, aby vůbec vydržel na svém místě stát, v druhé jsme pak vyměnili okna, dodělali střechu, fasády a postupně jej vybavili tak, jak má v konečné fázi vypadat,“ sdělil starosta Bojkovic Petr Viceník.

Od svého výkupu spolkl památkový objekt téměř milion a půl. Poslední fáze má vyjít ještě na dalšího půl milionu korun. „Jako v předchozích etapách, i nyní budeme žádat o podporu z dotací. Kdyby nám nicméně nebyly přiděleny, jsme ochotni zafinancovat poslední úpravy i z rozpočtu města,“ dodal Petr Viceník.

Vesnický dům 302 má do budoucna v Bojkovicích sloužit především jako součást muzea pro veřejnost. Do jeho prostor chce město přesunout také některé ze společenských akcí.