"Šatny dříve sídlily v bývalém skladu CO, kde byly nevyhovující hygienické podmínky. Prostor byl těžko větratelný a dokola se tam objevovala plíseň. Každý rok jsme museli podnikat odpovídající kroky," sdělil ředitel SOU Jiří Polanský. Dalším plusem stavby za téměř 13 milionů korun je úplná bezbariérovost školy. Dříve byla bezbariérová pouze budova A.

Instituce propojením navíc získala další odborné učebny. Spojovací krček vznikal od ledna do srpna letošního roku. Protože se nachází v historickém centru města, musel odpovídat požadavkům památkářům, tedy aby nerušil a zapadl do prostředí. "I kvůli tomu je skleněný. Původní varianta krčku měla stát osm milionů, ale neodpovídala požadavkům historiků," prozradil ředitel školy. Světlou budoucnost popřál novince na SOU i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

"Dnes není velký problém učinit investici, těžší je zvládat její provozní náklady. Zlepšení prostředí přispěje jistě k vybudování takové školy, která bude studenty lákat," nechal se slyšet zlínský hejtman. V podobném duchu mluvil i senátor a starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar. Ten zdůraznil, že ve škole je každý rok něco nového. "Škola se tak zatraktivňuje pro své studenty," doplnil starosta.

Krček však není jedinou novinkou, která na studenty brodské školy čeká. Ti se mohou těšit i na nové stroje. Instituce totiž uspěla v žádosti o dotaci na nákup učebních pomůcek, strojů, zařízení a výukových systémů za 20 milionů korun. Každý z oborů zedník, instalatér, automechanik, malíř, tesař, opravář zemědělských strojů a pekař získá stroje za jeden až tři miliony. "Bude se jednat například o laserovou stolici pro automechaniky, stroje pro pečící linku pro pekaře či různé výukové modely," uvedl příklady Jiří Polanský.