Divadelníci se s nimi pochlubili ve čtvrtek odpoledne v uherskohradišťské vinotéce Hruška. Trojice vín odkazuje k třem novinkám příštího roku. Tím pokračuje kampaň k předplatnému na rok 2012.

„Slovácké divadlo má dokonale zvládnutý marketing, přesně ví, jak oslovit diváky a publikum je odměňuje dalšími a dalšími návštěvami. Není divu, že každý chce předplatné. Já je chci taky. Klobouk dolů, tohle je velmi povedené,“ hodnotí nápad uherskohradišťských divadelníků odborník na marketing a komunikaci Martin Gazda ze zlínské společnosti IS produkce.

Radost má i ředitel Slováckého divadla Igor Stránský. „Snažíme se divákům nabízet pořád něco nového. A jsem přesvědčený, že tohle tady ještě nebylo,“ konstatuje a připomíná, že trojice vín odkazuje k novým hrám Slováckého divadla. „Tak jako burčák zraje ve víno, tak u nás v divadle pomalu zrají novinky pro příští rok. Ať je to drama Kalibův zločin v režii J. A. Pitínského, dojemná hra Oskar a růžová paní s Květou Fialovou v titulní roli, nebo komedie Jak důležité je míti Filipa,“ vysvětlil názvy jednotlivých vín ředitel.

Kmotry vín se stali uherskohradišťští divadelníci. Kalibovu krev pokřitla Eva Jiřikovská, jež je zároveň autorkou kostýmů k připravované hře Kalibův zločin. Růžové víno Oskarův sen připadlo na představitele Oskara Josefa Kubáníka a bílé Filipovo tajemství pokřtil ředitel Igor Stránský, který bude komedii jak důležité je míti Filipa režírovat. Záštitu nad celou akcí převzal místostarosta Uherského Hradiště Evžen Uher. „Jsem rád, že v Uherském Hradišti máme osvícené představitele, kteří nedají na Slovácké divadlo dopustit,“ poděkoval ředitel divadla místostarosto­vi města.

Vína budou k dostání ve vinotéce Hruška, ale diváci, kteří si pořídí předplatné do Slováckého divadla na příští rok, budou slosováni a deset z nich luxusní vína dostane. Divadelníci zároveň slibují, že budou v podobných akcích pokračovat.

Více se dočtete v pátek ve Slováckých novinách