„S nápadem pobavit rozhlasové posluchače historkami ze Slováckého divadla přišla redakce brněnského rozhlasu už před několika lety a my jsme nabídku tenkrát přijali s trochou obav. Přece jenom jsme se necítili být vypravěči historek a nevěděli jsme, jak budou posluchači reagovat,“ přiznal herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Strach herců byl ale zbytečný. Pořad se vyvedl natolik, že herci dostali další nabídky, a to i ze soukromých stanic. Dnes už jejich vyprávění k vysílání brněnského rozhlasu patří. Letos se v éteru představí už pošesté. Vzpomínat budou na Rychlé šípy, muzikály Donaha! a Sugar i na komedii 1+2=6. „Během zkoušení i následného hraní jsme zažili spoustu příhod a myslím, že Silvestr je ten pravý čas, kdy se o ně podělit s posluchači,“ dodal Josef Kubáník.

„Herci Slováckého divadla ve studiu vždycky dokáží udělat tu správnou atmosféru, takže každý pořad je zárukou dobré zábavy,“ vysvětluje redaktorka Českého rozhlasu Brno Věra Hotařová a přiznává, že ne vždy se v přímém přenosu dokáže ovládnout. „Občas mě přivedou do situace, kdy se začnu nekontrolovatelně smát, a oni místo toho, aby mě uklidňovali, přidávají víc a víc,“ dodala Hotařová.

Letos začne nadílka divadelních příhod ze zákulisí na vlnách Českého rozhlasu Brno ve 14 hodin a potrvá až do 17 hodin.