Druhá a poslední předprázdninová repríza této taškařice se má konat v pátek 16. června od 19 hodin na Malé scéně Slováckého divadla a podle informací ze Slováckého divadla jsou ještě nějaká místa volná.

Až z Brna přijedou v pátek do Uherského Hradiště zhlédnout Kachničky dva přátelé režiséra Igora Stránského, stejně tak jako skupinka kamarádů Ladislava Bednaříka a Jiřího Jilíka.

„Známí z Písku se ptali, kdy uděláme pokračování, přestože před zhlédnutím Kachniček tuto problematiku neznali,“ zmínil se Ladislav Bednařík.

Jiří Jilík přiznává, že sice ještě netuší, jaký bude osud dalších repríz Kachniček, ale on i ostatní vážně uvažují o nastudování Kachniček 2.

„Jednička Kachniček se dvěma reprízami je úspěch, proto si myslíme na pokračování, kde chceme divákům uvést z pokladů Jiřího Kachničky i ty kachny, ve kterých koupal nejen politiky a obecně známé regionální záležitosti, ale i nás samotné. Psal o Gogolovi, Jilíkovi i Potykovi. Rozhodli jsme se to odtajnit, protože to se nedá nic dělat - konkurence je silná a nás k této myšlence nutí zájem publika,“ řel Jiří Jilík.

A pokud by Slovácké divadlo už nechtělo Sdružení starých pánů pod svými křídly?

„Tak půjdeme hrát do Slovácké búdy,“ odvětil Jan Gogola.

Dodal však, že toto téma bude na pořadu dne až po vyjasnění záležitostí kolem honorářů. „Neexistuje,“ řekl rezolutně další z účinkujících Pavel Štěrba. Podle jeho názoru nemá cenu to téma vůbec otvírat.

„Žádné přerozdělování. Rovnou se smiřme s tím přátelé, že naše honoráře už jsou utracené. Až do roku 2025. To je jasná věc,“ dodal Štěrba závěrem.

Novinářské kachny ze Slováckých novin se pod názvem Supernoviny staly podle Jiřího Jilíka na řadu let populární četbou jak pro „věřící“, tak i pro ty, kterým došlo, že si je autor Jiří Kachnička vyfabuloval. V roce 2000 dokonce vyšel jejich soubor pod názvem Supernoviny v tištěné brožuře.

„Divadelní podoba „supernovin“ se rodila v průběhu letošní zimy na setkáních stolní společnosti Sdružení starých pánů ve Vináriusu. Členové sdružení si v literární taškařici, jejíž znovuzrození inicioval a také režíroval emeritní ředitel Slováckého divadla Igor Stránský, s chutí zahráli,“ dodal Jiří Jilík.

Ten obdržel po premiéře představení za divadelní ztvárnění novinářských kachniček z rukou zástupce šéfredaktora Deníku Martina Nevyjela cenu Největší z pierotů. V inscenaci kromě Jilíka vystupují Igor Stránský, Jan Gogola, Miroslav Potyka, Ladislav Bednařík a Pavel Štěrba. O hudební podkres se starají hudci Fanoše Holmese Ilíka.