Jeho zástupci sice přiznávají, že pivovar prodali, nicméně odmítají sdělit komu. „Výběrové řízení na prodej areálu bývalého jarošovského pivovaru jsme dokončili. Dohodli jsme se ale, že jméno vítěze zveřejníme až po doladění smluvních záležitostí," sdělila mluvčí tuzemské pobočky Heinekenu Kateřina Beute. Dodala, že její společnost také před několika dny obdržela sdělení hradišťského starosty Květoslava Tichavského, že hradišťští zastupitelé neschválili případné nabytí pivovaru. „Toto rozhodnutí respektujeme," podotkla Kateřina Beute.

Zájem hradišťských zastupitelů totiž ochladl ihned poté, co se dozvěděli, že na pivovar byla uvalena exekuce. Jejich rozhodnutí nezvrátilo ani ujištění ze strany Heinekenu, že otázka exekuce je již vyřešena. Vedení města ale přiznává, že o areál, nebo alespoň jednu z jeho částí, zájem stále má. „Jde nám o prostor či trasu vedoucí pivovarem, který by obec lépe zprůjezdnil. S novým majitelem budeme o této možnosti zcela jistě jednat. Zprůjezdnění areálu je totiž i součástí územního plánu," vysvětlil uherskohradišťský místostarosta Stanislav Blaha.

V katastru nemovitostí je v souvislosti s Pivovarem Jarošov uvedeno jméno podnikatele z Topolné Josefa Vašťáka. Ten se však možnosti, že by mohl být novým majitelem nemovitosti, brání. „Není tomu tak. Kdysi jsem v tom provozu působil a na této adrese je stále evidováno sídlo mé firmy Jaros s. r. o. Vazby k pivovaru ale dnes již nemám žádné. Osobně mám k tomuto pivovaru srdeční vztah a je mi líto, že město nemělo dostatek možností," vysvětlil Josef Vašťák.

Na jméno nového majitele pivovaru netrpělivě čekají i obyvatelé Jarošova. „Každý, s kým se o tom v Jarošově bavím, je velmi zvědavý na to, kdo novým majitelem bude. Zatím je to pro všechny velká záhada," poznamenal Jarošovan František Miko. Případ pivovaru a jeho nového majitele bude Slovácký deník i nadále sledovat.

Pivo se v Jarošově vařilo od konce sedmnáctého století do roku 1997, kdy byl pivovar uzavřen. Město v minulých letech usilovalo o odkoupení areálu, k prodeji byly ale jen některé jeho součásti. Navíc za cenu, kterou hradišťská radnice nehodlala akceptovat.