Začíná u panelové cesty poblíž železniční zastávky v Havřicích a vede podél trati. Na konci katastru se stáčí k Olšavě, kde se napojuje na drslavickou část, která byla vybudovaná už vloni.

Zdroj: Youtube

„Novou silnici si po slavnostním přestřižení pásky hned zkusily projet či projít desítky zájemců, včetně uherskobrodského starosty Ferdinanda Kubáníka na koloběžce, místostarosty Petra Vrány na kole, místostarosty Jana Hrdého na koloběžce či senátora Patrika Kunčara na kolečkových bruslích. V Drslavicích, kde cesta končí u sportovního areálu, přítomné z pódia pozdravili starostové Drslavic, Hradčovic, Uherského Brodu a Pašovic a také poslanec Ondřej Benešík,“ prozradila mluvčí uherskobrodské radnice Markéta Švehlíková.

Kostelany nad Moravou, vesnice u řeky Moravy.
Jak se žije v Kostelanech nad Moravou? Pojďte na návštěvu

Vybudování silnice podle mluvčí zaplatila dotace Státního pozemkového úřadu. Její cena se vyšplhala na částku bez 50 tisíc na pět milionů korun včetně DPH.

„Výbornou zprávou pro cyklisty je také fakt, že Státní pozemkový úřad dal zelenou pokračování této komunikace z Drslavic směrem na Hradčovice. Úsek dlouhý 987 metrů (na katastru Drslavic) má být hotový letos do 30. září a poté by se měl realizovat další úsek přes Hradčovice směrem k Veletinám,“ dodala Markéta Švehlíková.