Po usilovném „boji“ několika zájemců o atraktivní centrum regionální zábavy získal na konci minulého roku areál do pronájmu Miloslav Flek z Kunovic. Ten však doposud v Bůrovcích neuspořádal jedinou akci. „Podmínkou obce je pořádat tam akce maximálně dvakrát měsíčně. Provoz rozjedeme počátkem dubna. Věřím, že nejnutnější opravy stihneme do té doby dokončit a rozjedeme první diskotéky i taneční zábavy,“ podotkl Flek. Nyní mu ale nezbývá než trpělivě čekat, kdy se zástupci obce pustí do náročných oprav.

Vedení Topolné však v současné době čeká na posudky pojišťovny a revize odborníků, kteří stále vyčíslují škody. „V těchto dnech chceme uvnitř objektu malovat a pan Flek tam provádí truhlářské práce na sále. Věřím, že se tamní provoz rozjede v dubnu,“ předpokládá starostka Topolné Hana Marášková, která podotýká, že aktuální opravy nejsou jedinými, které objekt čekají. „Podali jsme si žádost o opravu střechy, kterou musíme kompletně vyměnit. Tato rekonstrukce bude stát 1,3 milionu korun,“ vypočítává Marášková a dodává, že pokud dostanou další dotace, bude obec usilovat o zateplení objektu, výměnu oken a dveří a obnova fasády. Také dojde na výměnu rozvodů topení.

Ladislav Peprníček bydlí jen pár desítek metrů od areálu. Hluk z tamních tanečních zábav a diskoték, který v minulosti rozděloval obec na dva nesmiřitelné tábory mu ale nevadí. „Když si chci poslechnou muziku, sednu si před barák. A když chci mít klid, zavřu okna a prakticky nic neslyším. Proto se obnovení provozu areálu nijak neděsím,“ podotkl Peprníček.

Z historie areálu Bůrovce:

Objekt vznikl v brigádní akci „Z“ – svépomocí s příspěvkem obce, v roce 1978. Původní objekt sloužil výhradně jako sklepy tamních zahrádkářů. Postupně se objekt rozrostl na venkovní areál s lavičkami, přístřeškem, tanečním kolem a podiem. Další část areálu tvoří patrová budova s velkým sálem, několika menšími sály a dalším příslušenstvím. Zásadní opravy se doposud areál nedočkal.