Ředitel Plavebního úřadu Přerov Tomáš Ostrčil navíc potvrdil, že se jedná o stejné plavidlo, které na sklonku roku 2020 zůstalo "viset" na břehu Moravy o pár kilometrů dál po proudu u železničního mostu, za což se jeho provozovatel nevyhnul pokutě.
„Událost jsme zaevidovali a kontaktovali majitele plavidla. Zároveň jsme věc oznámili Povodí Moravy a Státní plavební správě Přerov, která se jí bude dále zabývat,“ sdělila v pondělí 17. ledna Deníku mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Plavidlo je podle Hasičského záchranného sboru ukotveno na břehu, uvnitř se nikdo nenachází a nic z něj nevytéká.
„Provozovatel plavidla je podezřelý ze spáchání několika přestupků. V současné době spolupracujeme s Policií ČR, Povodím Moravy, s.p. a s Odborem životního prostředí města Uherské Hradiště na zajištění všech podkladů. Jedná se o stejné plavidlo a stejného provozovatele, které nasedlo na břeh řeky Moravy (na podzim 2020 pozn. red.). Předchozí protiprávní jednání provozovatele plavidla bylo vyřešeno udělenou sankcí – pokutou,“ prozradil Tomáš Ostrčil.
Mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma potvrdil, že tamní Odbor stavebního úřadu a životního prostředí obdržel 25. ledna 2022 od Státní plavební správy – pobočka Přerov žádost o vyjádření, zda při převrácení hausbótu došlo či nedošlo ke znečištění vod či ohrožení její kvality.

„O tom, jak k převrácení hausbótu došlo, Odbor stavebního úřadu a životního prostředí nemá žádné informace. Pokutu až do výše 200 tisíc korun lze uložit fyzické osobě v případě nezabránění úniku závadných látek z plavidel do povrchových vod. Odbor stavebního úřadu a životního prostředí však v této souvislosti žádný únik závadných látek neřešil, ani v dané věci neobdržel žádný podnět,“ uvedl Jan Pášma.