Sportovní klání, jehož pořadatelem byl Domov pro osoby se zdravotním postižením Kopretina Velehrad spolu s ředitelstvím Sociálních služeb Uherské Hradiště, se zúčastnilo 137 dospělých handicapovaných klientů z šesti domovů.

Po hymně her a pod jejich vlajkou soupeřili soutěžící v běhu, hodu míčkem a granátem, skoku sounož a dalších disciplínách o medaile. „Přijeli jsme až z Hlučínska, abychom povzbudili naše neteře Marii, Ludmilu a Drahomíru, které našly druhý domov ve velehradském Vincentinu, v boji o medaile,“ svěřili se manželé Františka (opatrovnice neteří) a Hubert Krupovi.

Sportovištěm se nesly povzbuzující výkřiky. „A to mě na těchto dnes už tradičních hrách nejvíce těší. Obdobné sportovní zaujetí bývá i při zimních sportovních hrách na svatém Hostýně, které pořádá náš domov pro handicapované osoby ve Chvalčově,“ tvrdí ředitel Sociálních služeb Uherské Hradiště Antonín Ondráš.

Hry se staly nejen místem sportovního klání handicapovaných osob, ale i zaměstnanců šesti zařízení a ředitelství Sociálních služeb. „V boji o medaile, ale i při diskotéce, se vytvořila výborná atmosféra i parta,“ řekla jedna z pořadatelek her Alena Novotná, vedoucí velehradského domova Kopretina.

„Těší mě, že na sportovišti vlála i letos vlajka her, kterou jsme vytvořili před jejich prvním ročníkem. Když se někdejší ústav Vincentinum rozdělil do čtyř zařízení, dohodli jsme se, že v rámci soudržnosti vytvoříme vlajku. Na její jedné straně má každý z tehdejších ústavů svůj vlastní znak, na druhé straně je společný v podobě lodi se čtyřmi postavičkami,“ vysvětlila vedoucí velehradského Vincentina Milena Marečková, která stála u zrodu her.